Polityk strollował Beatę Kempę. Domaga się ujawnienia treści paktu z JPII

108

Po wczorajszym programie w telewizji TVN24, w którym szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa zapewniła, że uczestnikom Światowych Dni Młodzieży nie grozi niebezpieczeństwo, bo rząd ma zawarty pakt z Janem Pawłem II, internet pęka za śmiechu. Paweł Dembowski z Partii Razem postanowił sprawdzić, co konkretnie zawiera niecodzienne porozumienie.

Polityk strollował Beatę Kempę. Domaga się ujawnienia treści paktu z JPII
(Facebook/Agencja Froum, Paweł Dembowski/Tomasz Adamowicz)

Polityk wysłał do Kancelarii oficjalne pismo. Dembowski zawnioskował o udostępnienie mu pełnej treści "paktu" oraz informacji o trybie, w jakim dokument został uchwalony. Pełna treść dokumentu jest dostępna poniżej.

Wpis natychmiast stał się viralem. W kilka godzin polubiło go niemal 2 tys. osób, a ponad 700 podało dalej. Informację na ten temat udostępnił na swoim facebookowym profilu również prezes Fundacji Nowoczesna Polska Jarosław Lipszyc, który zamieścił reakcję jednego z dziennikarzy na słowa Beaty Kempy. Osoba pragnąca zachować anonimowość również żąda dostępu do treści "paktu".

Jak wynika z treści udostępnionych maili, Kancelaria Premiera potraktowała sprawę bardzo pobłażliwie. W odpowiedzi na zapytanie dziennikarza odpisała, że "strefa metafor nie należy do przedmiotu pytań o informację publiczną". Dziennikarz nie zgodził się jednak z tą interpretacją, odpisując, że nieudostępnienie mu informacji poskutkuje zgłoszeniem sprawy do odpowiedniego sądu administracyjnego.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić