Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Polska dostanie swój pazur. Tych rakiet boją się nawet Rosjanie

86
Podziel się:

Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce 70 taktycznych lotniczych pocisków manewrujących AGM-158B JASSM-ER. Broń ma zasięg ponad 926 km i charakter zaczepny, a nie obronny.

Polska dostanie swój pazur. Tych rakiet boją się nawet Rosjanie
(Youtube.com)

Amerykanie nie sprzedają tych rakiet za granicę. Polska może więc czuć się wyróżniona. O pozytywnej decyzji poinformowała Amerykańska Agencja Współpracy w zakresie Bezpieczeństwa Obronnego (DSCA). Za 70 pocisków powietrze-ziemia zapłacimy 200 mln dolarów (ok. 830 mln zł). W pakiecie znajdują się również m.in. kontenery do przetrzymywania rakiet, wyposażenie dla pilotów F-16 i ich maszyn, w tym ich szkolenie, symulatory, rakiety testowe oraz ćwiczebne.

Jeśli przyszły kontrakt zostanie sfinalizowany, Polska będzie pierwszym poza US Army użytkownikiem przenoszonych przez samoloty F-16 superpocisków manewrujących, zdolnych do niszczenia strategicznych obiektów z odległości ponad 900 km - informuje "Rzeczpospolita".

Sama głowica rakiety waży 454 kg. Pozwala jej niszczyć szczególnie chronione centra zarządzania czy dowodzenia. Co najważniejsze, umożliwia atakowanie celów położonych w głębi terytorium wroga, na co zwraca uwagę Ministerstwo Obrony Narodowej w poniższym promocyjnym materiale (od 19 minuty).

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(86)
cuma
6 lat temu
Polska nie ma najmniejszych szans na prowadzenie jakichkolwiek wojen z kimkolwiek.Czy to konwencjonalna a tym bardziej...atomowa.Leżymy.
egon
6 lat temu
O jakiej wojnie wam wszyscy naiwni się marzy?. Zapasów amunicji na bardzo intensywną wymianę ognia mamy zaledwie na....1,5 dnia!!!. No a potem co? ...białe flagi i ręce do góry. I dlatego też już od dłuższego czasu do tzw.wojska przyjmuje się kobiety.Bo te właśnie gdy już zabraknie amunicji wedle "fachowców" z BBN mają za zadanie zatrzymać wroga w sile co najmniej ...batalionu na...jedną kobietę -zołnierkę,.tj. 800 chłopa.:)))
TVN24
6 lat temu
Nareszcie będzie czym Moskalowi tyłek przetrzepać
Polak
6 lat temu
Ci co tak ujadają że żadnego uzbrojenia, żadnych wojen. Wojna jest zła ale brak uzbrojenia to jest głupota. Musimy mieć własną armię i uzbrojenie. Skoro wam tak źle to pytajcie Tuska i Kopacz oraz Bronka w jakim języku macie się posługiwać? W końcu za rządów PO-PSL mieliście rozmawiać w języku rosyjskim lub niemieckim i gościć w swoich domach multi-kulti dzieląc się swoimi kobietami.
AV
6 lat temu
3mln od sztuki ?
Tomi
6 lat temu
Tak nowocześnie że w Afg musiałem sobie kupować baterie do sprzętu od miejscowych hahah
markus
6 lat temu
Przeszło 40 mil zł za 1 rakietę . taniej wyszło by gdybyśmy z Rosjanami żyli w pokoju.
44
6 lat temu
Tych rakiet boją się nawet Rosjanie, a Słowacy drżą ze strachu.
dkowkl
6 lat temu
Militaryści obu stron, przestańcie! Nie macie wyobraźni; myślicie, że Rosjanie (społeczeństwo) chce zbrojeń i wojowania? Normalny człowiek chce mieć spokój, dach nad głową, dobrą pracę, kobietę, rodzinę, dzieci, a nie chce ginąć za wizje polityków-jastrzębi. Z Rosją powinno się współpracować w sprawie pokoju światowego na zasadach partnerskich, powinno się handlować, prowadzić wymianę kulturalną, a nie otaczać ją militarnie, prowokować, dyskryminować, poniżać itd. Tam też żyją normalni, zwyczajni ludzie, dla których pokój jest ważny!
stande
6 lat temu
no Putin to aż ze strachu w pory narobił,tymi rakietami to nawet niegrzeczne dzieci się tam straszy
jerko
6 lat temu
Chcesz mieć w domu spokój ? To żyj w zgodzie z sąsiadami !!!
barracuda
6 lat temu
Nie rozumiecie,że TYLKO takimi argumentami można rozmawiać z Rusinem?On tak ma,że nie rozumie innej mowy.Nie o to chodzi,że Polska i tak będzie słabsza od Rosji.Chodzi o to,żeby ruskiemu agresorowi,NIE OPŁACAŁO SIĘ uderzenie na Polskę.
Tolek.
6 lat temu
Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa to zdrajcy, sprzedawczyki, kolaboranci, folksdojcze w Polsce którzy czują się bezkarni. Ich trzeba się pozbyć znaleźć ich postawić przed sądem i zapuszkować.
Rusofil
6 lat temu
czy do Was nie dociera,że Rosja nie jest zainteresowania Polską !!!!Po co Rosji śmieszny ,nieprzewidywalny kraj ????Aneksja Krymu była karą dla Ukrainy oraz wywołanie konfliktu w Doniecku i Ługańsku bo nic innego nie mogła zrobić.Teoria o otaczaniu Rosji nie jest teorią spiskową ale rzeczywistością !!! Zobaczcie rozmieszczenie baz USA to zobaczycie kto komu zagraża !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić