Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Polski policjant przez telefon uratował niemowlę

Podziel się:

Oficer dyżurny z komendy w Suchej Beskidzkiej instruował matkę, jak postępować z niemowlakiem, który zakrztusił się pokarmem. Zrozpaczona kobieta pomyliła numery i zamiast na pogotowie zadzwoniła na policję. Na szczęście dyżurny zachował zimną krew i pomógł uratować dziecko.

Polski policjant przez telefon uratował niemowlę
(Policja.pl)

Kobieta połączyła się z oficerem dyżurnym Mieczysławem Frydelem. W trakcie rozmowy policjantowi udało się ustalić, że 3-tygodniowy synek kobiety zakrztusił się podczas karmienia i nie oddycha. Kobieta nie wiedziała, co robić. Policjant instruował kobietę aż do chwili, gdy dziecko odzyskało oddech. W międzyczasie dyżurny powiadomił służby medyczne, a kobiecie zaczęła pomagać sąsiadka, która jest pielęgniarką.

Później kobieta przyznała, że pomyliła się przy wybieraniu numeru telefonu. Jednak ani przez chwilę nie żałowała pomyłki i cieszy się, że trafiła akurat na tego funkcjonariusza – podaje serwis policja.pl. Aspirant sztabowy Mieczysław Frydel skromnie przyznał, że stara się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Najważniejsze dla niego jest to, że chłopczykowi nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić