Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Porwał samolot. Teraz boi się o swoje życie

3
Podziel się

Seif Eddin Mustafa to Egipcjanin, który pod koniec marca tego roku porwał samolot lecący z Aleksandrii do Kairu. Teraz mężczyzna przyznał się, że się boi.

Porwał samolot. Teraz boi się o swoje życie
(REUTERS/Yiannis Kourtoglou)
bEUMjkdh

Grozi mu bowiem ekstradycja z Cypru, gdzie kazał skierować samolot. Mustafa miałby trafić do Egiptu. To właśnie tam najprawdopodobniej odbędzie się jego proces. Jak jednak podaje serwis Sky News, porywacz nie chce zostać tam skierowany, ponieważ boi się o swoje życie.

Twierdzi, że lata temu był torturowany przez egipską policję. Uważa też, że jego proces nie będzie uczciwy. Według informacji przekazanych przez cypryjskich przedstawicieli, egipskie władze obiecały przeprowadzić sprawiedliwy proces i nie wykonać na porywaczu kary śmierci. Na pytanie o tortury odpowiedziano jednak, że nie wiadomo, jak Mustafa będzie traktowany w areszcie.

Egipcjanin trafił do cypryjskiego aresztu 29 marca. Powodem było porwanie samolotu linii EgyptAir lecącego z Aleksandrii do Kairu. Mężczyzna groził, że się wysadzi na pokładzie maszyny. Pilotowi nakazał lądować w Larnace, na Cyprze. Później przez kilka godzin przetrzymywał jeszcze zakładników. W swoich zeznaniach twierdził, że zrobił to ze względu na sprzeciw wobec bezprawnych działań egipskiego rządu. Dodawał, że domagał się również uwolnienia 63 nielegalnie więzionych kobiet.

bEUMjkdj

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEUMjkdK
KOMENTARZE
(3)
Ab del Ibznan...
6 lat temu
Nie ma prawdziwej sprawiedliwości bez przykładnych, najlepiej publicznych tortur. zwłaszcza za porwanie samolotu. na pohybel wszystkim terrorystom! ( a w większości bandytom)
tesa
6 lat temu
On sie boi? a nie zastanawial sie co ci ludzie przezywali podczas tego lotu?dramat ....
www.DzikieWrz...
6 lat temu
Nigdy w życiu nie pojadę do Egiptu na wakacje. Jest tyle pięknych miejsc w Polsce i Unii, że życia nam nie starczy by je wszystkie zobaczyć. Poza tym trzeba wspierać Polską i Unijną gospodarkę.
bEUMjkdL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić