Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Powstanie kolejny mur w Europie? Chcą się odgrodzić od muzułmanów

74

Przez cały weekend w Bułgarii odbywały się antyimigracyjne protesty organizacji nacjonalistycznych. Ich uczestnicy domagali się budowy solidnego muru na granicy z Turcją i wstrzymania potoku migrantów - podaje "Rzeczpospolita".

Powstanie kolejny mur w Europie? Chcą się odgrodzić od muzułmanów
(Twitter, @FreeBG2)

Demonstracje przetoczyły się przez Sofię, Warnę, Jamboł i Charmanli. Skrajnie prawicowe ugrupowania domagały się także zamknięcia trzech ośrodków dla uchodźców w stolicy kraju oraz deportowania z Bułgarii wszystkich imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Turcją.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według protestujących skala nielegalnej imigracji jest olbrzymia. Twierdzą oni, że aż 75 procent przybyszów to imigranci z Afganistanu i Pakistanu, a nie - jak twierdzą podczas kontroli granicznej - uchodźcy z ogarniętej krwawym konfliktem Syrii.

Problem liczony jest w dziesiątkach tysięcy osób. Według bułgarskiego MSZ od stycznia 2016 roku na granicy zatrzymano ok. 17 500 nielegalnych imigrantów. Z kolei władze Serbii informują, że nie wpuściły na teren swojego kraju ponad 15 000 osób z Bułgarii. Imigranci traktują Bułgarię tylko jako pierwszy etap podróży do zamożniejszych krajów Europy Zachodniej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić