Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Wiślicki
|
aktualizacja

Poziom rtęci w rybach może wzrosnąć

15
Podziel się

Procesy związane z globalnym ociepleniem mogą aż siedmiokrotnie podnieść poziom trującego pierwiastka w wodach na północnej półkuli - ostrzegają naukowcy ze szwedzkiego Uniwersytetu w Umeå.

Ryby
Ryby (Pixabay.com)
bEUjjwlh

W lodzie Aktyki znajdują się bakterie zawierające rtęć. Ich uwolnienie na skutek topnienia może sprawić, że pierwiastek przekształci się w niebezpieczną metylortęć. Ta z kolei szybko może przedostać się do pierwotniaków, skorupiaków i larw, którymi żywią się ryby. A stąd już prosta droga do organizmu człowieka.

Zatrucie rtęcią może uszkodzić nerwy. Szczególnie zagrożone są dzieci, także te w łonie matki. Światowa Organizacja Zdrowia zaobserwowała to m.in. u noworodków w rybackich społecznościach Kanady, Chin i Grenlandii, które na skutek spożywania przez matki zakażonych rtęcią ryb urodziły się niepełnosprawne umysłowo.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUjjwlj
bEUjjwlK
KOMENTARZE
(15)
Tadeusz
5 lata temu
Muśliny przetrwają bo produkują się na potęgę i tak w konsekwencji Merkel jako towarzyszka wie co robi bo tylko muślińskie "ogiery" zapewnią populację na wysokim poziomie chyba że niemieckie wezmą się za robotę a rząd odbierze pigułkę która przerywa ciążę !
cncvnvcxn
5 lata temu
ryba dobra na wszystko..
:::_PioTr_:::
5 lata temu
Nie widzę szans by to zatrzymać. Kolportacje mają ludzi w 4 literach , są nastawione na zysk.Niedługo zastąpią nas roboty i w pełni zautomatyzowane hale produkcyjne. Człowiek sam buduje sobie piekło na ziemi a nasi potomkowie bęcną nas przeklinać.
bEUjjwlL
Ola
5 lata temu
Ryby od dawna są niezdrowe. Szczególnie te tłuste jak tuńczyk oraz te pływające przy dnie.
zumba
5 lata temu
przechodze na mieso ,wole zeby mi stal a nie swiecil
wedkarz
5 lata temu
juz wkrotce ryby na naszym stole beda wyjatkowym rarytasem,juz teraz z dorszem sa problemy.a wspomne ze za prl to byla tania,dostepna ryba.zanieczyszczenia akwenow wodnych spowoduja ,ze bedziemy jesc tylko ryby np wystepujace w akwenie ziemi ognistej-gatunki tam wystepujace sa czyste i zdrowe,ale wyjatkowo drogie,kilogram nawet ok 100 pln
laso
5 lata temu
Teraz będą wmawiać że naturalne ryby są niezdrowe. A najlepsze są z sztucznych hodowli i oczywiście modyfikowane DNA.
ania
5 lata temu
lepsze to niz muzulmany
Otaku
5 lata temu
Masowe pojawiania się meduz Nomura w morzach NIE jest skutkiem globalnego ocieplenia :\
999
5 lata temu
dzieło koncernów satanisycznych iluminatów jak najwiecej złozyc ludzi w ofierze diabłu, POd byle ładnym pretekstem zatrucie, ocieplenie itp. ociepli sie wam w PIEKLE
Adam
5 lata temu
Mamy podpisaną umowę handlową z Kanadą to niebawem te ryby znajdą się w Polskich sklepach po promocyjnych cenach.
jolka
5 lata temu
no to ja tu coś nie rozumiem a skąd rtęć w starych wiekowych lodach , rtęć do morza ze ściekami spływa i zatruwa wody , i do tego muszą się przyznać i konsekwencje są dla ludzi bo zatrute ryby jedzą , rzeki powinny mieć oczyszczoną wodę jak wpływa do morza a nie ścieki płyną i nad tym pracować trzeba .
MM
5 lata temu
maskowanie rtęci w szczepionkach?
bEUjjwlD
smaczny dorsz...
5 lata temu
ta sczególnie jak w fukuszimie dalej jest skarzenie radioaktywne i woda plynie do oceanu to co ma ocieplenie wspólnego z fukuszimą ten portal jest obłąkany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić