o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Prawdziwa broń Kim Dzong Una. Groźniejsza niż rakiety atomowe

187
Podziel się

Stare samoloty An-2 radzieckiej produkcji mogą stanowić większe zagrożenie dla Korei Południowej niż można byłoby się spodziewać.

Prawdziwa broń Kim Dzong Una. Groźniejsza niż rakiety atomowe
(NORTH KOREAN STATE MEDIA)
bDUyEKAB

*Nowe ostrzeżenie to efekt wypuszczenia przez północnokoreański reżim zdjęcia z tymi słynnymi dwupłatowcami. *Widać na nim, jak nisko lecą te samoloty i wypuszczają spadochroniarzy. Ekspert ds. lotnictwa Tyler Rogoway nie ma wątpliwości, że stare An-2 mogą narobić wielu szkód.

Podczas nocy, na początku walk pomiędzy Południową Koreą, USA i Północną Koreą, setki tych starych dwupłatowców polecą nisko ponad ziemią głęboko na terytorium południowego sąsiada. Po wypuszczeniu spadochroniarzy czy wylądowaniu na jakimś skrawku ziemi żołnierze będą mogli wyrządzić nie lada szkody atakując jakieś kluczowe instalacje - pisze Rogoway w serwisie thedrive.com.

Te stare samoloty potrafią latać na bardzo niskim pułapie. Do tego mogą to robić niezwykle wolno. Taki lot jest bardzo trudny do wykrycia. Z wyłapaniem mają problemy systemy radarów oraz te od namierzania zamontowane już w samolotach. Zestrzelenie takiego dwupłatowca to także wyzwanie dla systemów rakietowych ziemia-powietrze. Niski pułap bardzo utrudnia precyzyjne trafienie.

bDUyEKAD

Zagrożenie ze strony starych maszyn idzie w parze z nowoczesną technologią. Trudne do wykrycia An-2 mogą też zostać wykorzystane do przenoszenia zminiaturyzowanych głowic atomowych. Nawet mimo tego, że taka podróż nad terytorium Korei Południowej byłaby dla pilotów i załogi biletem tylko w jedną stronę.

Póki co Korea Północna, Południowa i USA tylko prężą muskuły. Reżim Kim Dzong Una testuje rakiety nuklearne. Straszy też, że zaatakuje terytorium Stanów Zjednoczonych zaczynając od wyspy Guam na Pacyfiku. Z kolei Korea Południowa razem z USA przeprowadzają wspólne ćwiczenia wojskowe na Półwyspie Koreańskim.

Zobacz także: Zobacz też: Balonowy nalot informacyjny na Kim Dzong Una

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUyEKAJ
bDUyEKBe
KOMENTARZE
(187)
ads
4 lata temu
No już większej PROPAGANDY siać nie potraficie???
Zdzisław
4 lata temu
dotarłem na koniec internetu! gdzie ja jestem! co to za bzdury!
ja wiem
4 lata temu
hmmm do 23 września skończą
bDUyEKBf
badyl
4 lata temu
Znacznie groźniejsze są stare bydgoskie składaki Rometu typu Karat. Bezgłośnie suną na łysych oponach i są niewykrywalne dla radarów , psów i ludzi. Są wyposażone w pompkę powietrza którą przy prędkości 20 km/h można w nocy bezgłośnie zdzielić wroga w łeb.
Duke
4 lata temu
Wychodzi na to, że zamiast w F-16 i F-35 powinniśmy inwestować w dwupłatowce! :D No muszę przyznać, że jak dla mnie to historia dnia ;)
Najnowsze komentarze (187)
Arm
4 lata temu
Los Kretinos Pisarzykos? Od razu widać ze niebywały w armii koleś. Nad strefą demarkacyjną nie polecą -każdy karabin maszynowy utłucze Antka. Nad morzem byle jaki śmigłowiec z szybkostrzelnym działkem będzie łatwiej miał niż do kaczki. Nawet szkoda rakiet używać. Zwykłe działko przeciwlotnicze wystarczy nogą kierować.
aldo moro
4 lata temu
Bo ma naukowcow,ktorzy mysla widac ze silniki rakietowe ma plazmowe..ha ha ha
andy
4 lata temu
brednie
AN-UE-PE
4 lata temu
Tak się zachowują unijni władcy w stosunku do Polski i Węgier. Już mają wpuszczonych peowców, nowociasnych, KODy, fundacje, co ryją i donoszą.
Ja
4 lata temu
Kimsrajtugusruguochrai jawaserifrebhjkyf.
fg
4 lata temu
Spadochroniarz ma zerowe szanse jak ktos strzeli do niego.
gosc
4 lata temu
czemu się nabijacie z Kima? Amerykanie wymyślili że bronią na kosmitów atakujących ziemię nie będą atomówki, lasery, samoloty a balony. Tak kosmitów pokonamy balonami.
Trwasz
4 lata temu
Pancerne rowery Kim Dzong Tuska
bDUyEKAX
myciol3
4 lata temu
Ha, ha ,ha, co za przenikliwość dziennikarska, godna stratega
B.B
4 lata temu
Mieliśmy wariatów ze ZSRR ,którzy planowali wojnę nuklearną a teraz mamy Koreę PŁN sojusznika Rosji z takim samym przywódcą wariatem jak Putin.
wątpiący
4 lata temu
Prawdziwy wyznawca Kościoła nie potrzebuje agitacji.
Olo
4 lata temu
Dziwne spadochrony mają, wie ktoś co to za cudo?
Rrrrrrrrrrafa...
4 lata temu
A balonami z helem to co mogą zrobić ? albo dronami , albo bańkami mydlanymi ?
andrzej1.61
4 lata temu
Nasi stratedzy pójdą dalej, partyzantów-bojówkarzy (wojska terytorialne) już mają teraz reaktywują niepokonaną Husarię i wkraczamy do Moskwy i Berlina.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić