Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Prezydent przerwał milczenie. Przełomowa oferta Dudy

257

- Jako głowa państwa jestem gotów do mediacji - ogłosił Andrzej Duda. Prezydent po raz pierwszy wypowiedział się na temat kryzysu w Sejmie.

Prezydent przerwał milczenie. Przełomowa oferta Dudy
(PAP, Andrzej Grygiel)

Na stronie internetowej prezydenta pojawiło się oświadczenie.

Z troską i niepokojem obserwowałem wczorajsze wydarzenia w polskim Sejmie. Chciałbym zaapelować do wszystkich stron sceny politycznej o uspokojenie nastrojów, tak aby prace w parlamencie odbywały się bez przeszkód, w sposób cywilizowany i z należną powagą - zgodnie z zasadami demokracji parlamentarnej - głosi komunikat.

Prezydent nie omieszkał uszczypnąć przeciwników PiS.

Wyrażam jednocześnie głębokie ubolewanie, że sytuacja ta została wykorzystana przez część opozycji jako pretekst do zaburzenia wczorajszych obrad Sejmu. Byliśmy świadkami zachowań, które trudno uznać za godne parlamentarzystów. Jestem przekonany, iż powstały spór uda się jak najszybciej zakończyć. Liczę tutaj na dobrą wolę, zdrowy rozsądek i propaństwową postawę, zarówno ze strony partii opozycyjnych, jak i większości parlamentarnej. Jako głowa państwa jestem gotów do mediacji w tej sprawie - czytamy na stronie prezydent.pl.

Andrzej Duda wypowiedział się też na temat roli mediów. Zaznaczył, że wolność dostępu do informacji i przekazywanie ich za pomocą mediów jest niezwykle istotne.

Rozumiem starania marszałka Kuchcińskiego, by zarówno parlamentarzyści, jak i dziennikarze mieli zapewniony komfort pracy, ale rozumiem też głosy krytyki ze strony przedstawicieli mediów, zaniepokojonych propozycjami obostrzeń. W moim przekonaniu wszelkie zmiany powinny być wprowadzane po konsultacjach z przedstawicielami zainteresowanych redakcji. Tak aby nie było nawet wrażenia, że możliwości relacjonowania prac parlamentarnych są ograniczane - napisał prezydent w oświadczeniu prezydenta.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić