Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Propagandowy film Kim Dzong Una. Grzyb atomowy nad Waszyngtonem

25
Podziel się

Północnokoreański film przedstawia Stany Zjednoczone jako cel nuklearnego zamachu. Ostrzega też przed skutkami amerykańskiego imperializmu.

Propagandowy film Kim Dzong Una. Grzyb atomowy nad Waszyngtonem
(Youtube.com, Merry Max)

"Last Chance" (tłum. ostatnia szansa) ukazuje zmanipulowaną historię relacji między USA i Koreą Północną. Trwający cztery minuty obraz kończy sekwencja, pokazująca wystrzelenie z łodzi podwodnej rakiety, a następnie jej wybuch przed znajdującym się w stolicy Stanów Zjednoczonych Mauzoleum Abrahama Lincolna. Kiedy płonie budynek Kapitolu i amerykańska flaga, na ekranie ukazuje się wiadomość, ostrzegająca przed prawdziwymi atakami.

Wideo zostało opublikowane na propagandowej północnokoreańskiej stronie DPRK Today. Wykorzystane zostały w nim fragmenty nagrań z wojny koreańskiej. Pokazuje również przechwycenie amerykańskiego okrętu szpiegowskiego Pueblo w 1968 roku oraz pierwszy kryzys związany z północnokoreańskim programem atomowym na początku lat 90. Zdarzenia określone są jako "upokarzające porażki", których Stany Zjednoczone przez lata doświadczały ze strony Korei.

Stany Zjednoczone muszą wybrać! To od was zależy, czy kraj nazywany Ameryką będzie istniał na naszej planecie, czy nie - głoszą napisy umieszczone w nagraniu.

Pjongjang od tygodni straszy atakami na sąsiadującą Koreę Południową oraz na USA. Ma to być odpowiedzią na rozmowy oraz wspólne manewry wojskowe tych dwóch krajów. Kilka dni temu przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przeprowadził symulację ataku na rezydencję prezydenta Korei Południowej. Cały czas także grozi atakiem na Stany Zjednoczone oraz testuje wyrzutnie rakiet, hipotetycznie zdolne wystrzelić głowice nuklearne.

KOMENTARZE
(25)
try
6 lat temu
Po...rańcy usunęli film. To niech skasują artykuł.
dfg
6 lat temu
Amerykanie wspierają Koreę Płn finansowo, niby ze względów humanitarnych. A Kim im te pieniądze odeśle. O co chodzi? O zamęt....
XXX
6 lat temu
Cesarstwo japońskie również miało podobne ambicje i obudziło amerykańską potęgę. Niech Kim zdetonuje ładunek na terytorium USA, chociaż wątpię w to, że udałoby mu się- ale zakładając, że to zrobiłby...to z półwyspu koreańskiego zostanie tylko wysepka południowokoreańska- bo KRL przestanie istnieć.
!
6 lat temu
Yankeskim bandytom to się należy jak psu micha!
awea
6 lat temu
Amerykanie powinni namalować na ulicach kredą wielkie kolorowe kwiaty i znak pacyfy. To go powinno odstraszyć. Tak to działa w nowoczesnej i tolerancyjnej Żydoeuropie.
ttt
6 lat temu
Bardzo dobry pomysł
Kim stara cio...
6 lat temu
Ja bym w nich pizdnął prewencyjnie.
Obama
6 lat temu
Zastanawia mnie dlaczego ten dyktator jeszcze żyje, ale powoli zaczynam rozumieć. On po prostu nie posiada żadnych zasobów mineralnych i złóż ropy na swojej małej działce, więc dopóty nie naciśnie swojego guzika nuklearnego dopóki będzie żył.
jjjjj
6 lat temu
ale to wieśniak, a filmik jak z lat 80 hahah czyli z czasow w ktoych sie ten cepak zatrzymal
Trolololo
6 lat temu
XD czemu tak dużo minusów
NEWS
6 lat temu
To jest jak opowiadanie o bombie atomowej u Husajna . szukaja w USA pretekstu a moc propGANDY JEST WIEKSZA NIZLI ATOMU.
Q
6 lat temu
Byłby już czas na tego gogusia...
ZZZZZZ
6 lat temu
W końcu się kurduple doczekają swojego marnego końca.
zz
6 lat temu
Zrobić porządek ztympedałem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić