Radosław Opas
|

Przełom w medycynie. Ten nowotwór już wkrótce może zniknąć

63 reakcje
0
0
63
Podziel się

Najnowsze badania dowodzą, że rak szyjki macicy może zostać całkowicie wyeliminowany w ciągu najbliższych 30 lat. Lekarstwem ma być szczepionka na HPV.

Przełom w medycynie. Ten nowotwór już wkrótce może zniknąć
(East News, Jan Bielecki)

Rutynowe szczepienia zapobiegają zachorowaniu. Jak twierdzą naukowcy, aby wykluczyć możliwość wystąpienia nowotworu szyjki macicy, konieczne jest, aby młode kobiety zaszczepiły się przeciw wirusowi HPV - donosi portal news.sky.com.

Kluczowy jest wiek, w którym przyjmuje się szczepienie. Jak uważają badacze, im szybciej się to zrobi, tym mniejsze ryzyko wystąpienia nowotworu w przyszłości. Stwierdzono, że u 17-letniej dziewczyny skuteczność szczepionki jest aż dwa razy mniejsza niż u osoby 4-5 lat młodszej.

Naukowcy przeanalizowali zapisy dotyczące badań przesiewowych z ostatnich 10 lat. Celem było porównanie częstości zachorowań na raka między kobietami, które były szczepione, a tymi, które szczepień unikały. Wyniki pokazały, że rutynowa wakcynacja spowodowała redukcję występowania komórek rakowych aż do 89 proc.

Program badawczy wystartował w 2018 roku. Obserwacje prowadzone były na grupie dziewczynek w wieku 12 -13 lat. Naukowcy uważają, że wprowadzenie praktyki szczepień na całym świecie może całkowicie wyeliminować raka szyjki macicy z listy chorób.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

63
0
0
KOMENTARZE
(63)
Yuma
10 miesięcy temu
Co za brednie!
taa
10 miesięcy temu
Szkoda że nie podają ile było powikłań po tych szczepieniach. Nie jestem przeciwnikiem szczepień (jako dziecko sam przeszedłem ich trochę) ale ta szczepionka na HPV akurat nie do końca została przebadana na okoliczność powikłań. Oglądałem o tym reportaż na jakimś programie popularno-naukowym. Wystąpiło kilka kobiet (chyba we Francji) z poważnymi problemami po tych szczepieniach.
Gosia
10 miesięcy temu
Co za bzdury... Chyba nie ma chetnych na szczepionkę. Dlaczego nie podpisujecie artykułów sponsorowanych ??? to nieetyczne !!!!
Man
10 miesięcy temu
Kasa z podatków - do koncernów marsz !!!
JurTom33
10 miesięcy temu
zwykła kłamstwa
Najnowsze komentarze (63)
Ogar
9 miesięcy temu
A kiedy będzie zombie?
poznaniak lat...
9 miesięcy temu
Ręce opadają od wypisywanych głupot redaktora Radosława.Panie szanowny poczytaj Pan znających się na rzeczy.
zigi
9 miesięcy temu
przestańcie ludzie z tymi powikłaniami. nie ma na to dowodów, nie ma statystyk. ludzie rozsiewają ploty i każdy się nakręca. gdyby nie szczepienia wyginęłaby połowa ludzkości na przeróżne nie istniejące już choroby! powinien być zakaz dostępu do publicznych placówek /szkół/przedszkoli dzieci nieszczepionych bo to powoduje że zaszczepione dziecko jest narażone na mutacje przeróżnych chorób! to nie w porządku! dlaczego zdrowie mojego dziecka ma być narażane przez jakiś wariatów, którzy widzą zło w słowie szczepionka czy koncern farmaceutyczny.
0x01
9 miesięcy temu
szczepionka != lek; przestańcie ogłupiać ludzi tymi bredniami !
arkr
10 miesięcy temu
A co z płcią męską?. To faceci są roznosicielami brodawczaka,a nie kobiety.
propaganda
10 miesięcy temu
ale wmawiacie bzdury młodym dziewczynkom, które później się leczą z powikłań....
olo
10 miesięcy temu
Mammografia na którą nagania się tysiące kobiet a potem prześwietla je dużą dawką promieniowania też w opinii wielu lekarzy jest bardzo ryzykowna. Zapamiętajcie obecna medycyna chce leczyć ale nie wyleczyć bo to się bardziej opłaca. Pacjent wyleczony to stracony klient. 7/10 reklam w telewizorni to reklamy leków a to na cholesterol a to na wątrobę a to na inne rzeczy, wmawia się aby je brać na stałe i codziennie. Od myślenia jest głowa a nie telewizor !
ja
10 miesięcy temu
jakieś sensowne źródła? Bo w każdej reklamie wypowiada się jakiś "naukowiec". Gorzej, jak trzeba podać konkrety
eh
10 miesięcy temu
fajnie ze 30 lat jest okreslane mianem "wkrotce"
XxX
10 miesięcy temu
bzdury, ten tekst to reklama.
As
10 miesięcy temu
Lobby medyczne nigdy do tego nie dopuści !!! Nie łudźcie się!
mama
10 miesięcy temu
Po raz kolejny sponsorowane pranie mózgów Narodu. To jakaś gruba akcja z tą akurat szczepionką, bo głośno jest ostatnio o planach jej wprowadzenia do przymusowego kalendarza szczepień - w tym uwaga: również dla chłopców! Fakty są takie, że TA szczepionka jest wycofywana z kolejnych krajów (np, z Japonii) z uwagi na fatalne powikłania jakie daje. Powstało już na ten temat wiele opracowań i filmów, osoby myślące powinny więc się zainteresować zanim podadzą to świństwo np. swoim dzieciom. Reasumując próbują nam wepchnąć nieudaną szczepionkę - jak już nie raz zrobili. Dlatego, drodzy Polacy zadajcie sobie odrobinę trudu i poszukajcie informacji na temat szczepionek, które bierzecie bądź dajecie dzieciom!
gosik
10 miesięcy temu
Akuratnie historia szczepień pokazuje dobitnie, że nie da się wyeliminować chorób całkowicie, żadem naukowiec nie jest w stanie tego przewidzieć. A skutki akuratnie tej szczepionki są opłakane, jest po prostu niebezpieczna. Gdyby tylko ci naukowcy chcieli publikować wszystkie swoje badania naukowe a koncerny farmaceutyczne nie ukrywały skutecznych sposobów leczenia raka ......
Strata tata.....
10 miesięcy temu
I tak się wciska ciemnemu ludowi kit.... Rak =strach matki szczepią swoje dzieci bo im wszesniej tym pczecierz lepiej a tu zonk powikłania np bezdzietnosc, wielu umrze itd to się nazywa DEPOPULACJA (głównie białej rasy) te szatanskie podmioty zrobią wszystko żeby nas wybić...... Miłego dnia...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić