Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Przełom w medycynie. Ten nowotwór już wkrótce może zniknąć

63
Podziel się:

Najnowsze badania dowodzą, że rak szyjki macicy może zostać całkowicie wyeliminowany w ciągu najbliższych 30 lat. Lekarstwem ma być szczepionka na HPV.

Przełom w medycynie. Ten nowotwór już wkrótce może zniknąć
(East News, Jan Bielecki)

Rutynowe szczepienia zapobiegają zachorowaniu. Jak twierdzą naukowcy, aby wykluczyć możliwość wystąpienia nowotworu szyjki macicy, konieczne jest, aby młode kobiety zaszczepiły się przeciw wirusowi HPV - donosi portal news.sky.com.

Kluczowy jest wiek, w którym przyjmuje się szczepienie. Jak uważają badacze, im szybciej się to zrobi, tym mniejsze ryzyko wystąpienia nowotworu w przyszłości. Stwierdzono, że u 17-letniej dziewczyny skuteczność szczepionki jest aż dwa razy mniejsza niż u osoby 4-5 lat młodszej.

Naukowcy przeanalizowali zapisy dotyczące badań przesiewowych z ostatnich 10 lat. Celem było porównanie częstości zachorowań na raka między kobietami, które były szczepione, a tymi, które szczepień unikały. Wyniki pokazały, że rutynowa wakcynacja spowodowała redukcję występowania komórek rakowych aż do 89 proc.

Program badawczy wystartował w 2018 roku. Obserwacje prowadzone były na grupie dziewczynek w wieku 12 -13 lat. Naukowcy uważają, że wprowadzenie praktyki szczepień na całym świecie może całkowicie wyeliminować raka szyjki macicy z listy chorób.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Rak szyjki macicy atakuje młode kobiety. Możesz być w grupie ryzyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(63)
Ogar
3 lata temu
A kiedy będzie zombie?
poznaniak lat...
3 lata temu
Ręce opadają od wypisywanych głupot redaktora Radosława.Panie szanowny poczytaj Pan znających się na rzeczy.
zigi
3 lata temu
przestańcie ludzie z tymi powikłaniami. nie ma na to dowodów, nie ma statystyk. ludzie rozsiewają ploty i każdy się nakręca. gdyby nie szczepienia wyginęłaby połowa ludzkości na przeróżne nie istniejące już choroby! powinien być zakaz dostępu do publicznych placówek /szkół/przedszkoli dzieci nieszczepionych bo to powoduje że zaszczepione dziecko jest narażone na mutacje przeróżnych chorób! to nie w porządku! dlaczego zdrowie mojego dziecka ma być narażane przez jakiś wariatów, którzy widzą zło w słowie szczepionka czy koncern farmaceutyczny.
0x01
3 lata temu
szczepionka != lek; przestańcie ogłupiać ludzi tymi bredniami !
arkr
3 lata temu
A co z płcią męską?. To faceci są roznosicielami brodawczaka,a nie kobiety.
propaganda
4 lata temu
ale wmawiacie bzdury młodym dziewczynkom, które później się leczą z powikłań....
olo
4 lata temu
Mammografia na którą nagania się tysiące kobiet a potem prześwietla je dużą dawką promieniowania też w opinii wielu lekarzy jest bardzo ryzykowna. Zapamiętajcie obecna medycyna chce leczyć ale nie wyleczyć bo to się bardziej opłaca. Pacjent wyleczony to stracony klient. 7/10 reklam w telewizorni to reklamy leków a to na cholesterol a to na wątrobę a to na inne rzeczy, wmawia się aby je brać na stałe i codziennie. Od myślenia jest głowa a nie telewizor !
ja
4 lata temu
jakieś sensowne źródła? Bo w każdej reklamie wypowiada się jakiś "naukowiec". Gorzej, jak trzeba podać konkrety
eh
4 lata temu
fajnie ze 30 lat jest okreslane mianem "wkrotce"
XxX
4 lata temu
bzdury, ten tekst to reklama.
As
4 lata temu
Lobby medyczne nigdy do tego nie dopuści !!! Nie łudźcie się!
mama
4 lata temu
Po raz kolejny sponsorowane pranie mózgów Narodu. To jakaś gruba akcja z tą akurat szczepionką, bo głośno jest ostatnio o planach jej wprowadzenia do przymusowego kalendarza szczepień - w tym uwaga: również dla chłopców! Fakty są takie, że TA szczepionka jest wycofywana z kolejnych krajów (np, z Japonii) z uwagi na fatalne powikłania jakie daje. Powstało już na ten temat wiele opracowań i filmów, osoby myślące powinny więc się zainteresować zanim podadzą to świństwo np. swoim dzieciom. Reasumując próbują nam wepchnąć nieudaną szczepionkę - jak już nie raz zrobili. Dlatego, drodzy Polacy zadajcie sobie odrobinę trudu i poszukajcie informacji na temat szczepionek, które bierzecie bądź dajecie dzieciom!
gosik
4 lata temu
Akuratnie historia szczepień pokazuje dobitnie, że nie da się wyeliminować chorób całkowicie, żadem naukowiec nie jest w stanie tego przewidzieć. A skutki akuratnie tej szczepionki są opłakane, jest po prostu niebezpieczna. Gdyby tylko ci naukowcy chcieli publikować wszystkie swoje badania naukowe a koncerny farmaceutyczne nie ukrywały skutecznych sposobów leczenia raka ......
Strata tata.....
4 lata temu
I tak się wciska ciemnemu ludowi kit.... Rak =strach matki szczepią swoje dzieci bo im wszesniej tym pczecierz lepiej a tu zonk powikłania np bezdzietnosc, wielu umrze itd to się nazywa DEPOPULACJA (głównie białej rasy) te szatanskie podmioty zrobią wszystko żeby nas wybić...... Miłego dnia...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić