Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Przez 6 lat bolał ją brzuch. W jej żołądku lekarze odkryli coś zaskakującego

234

Pacjentkę leczono na chorobę zapalną jelit. Wszystko się zmieniło, gdy trafiła na stół operacyjny w brytyjskim szpitalu Wexham Park.

Przez 6 lat bolał ją brzuch. W jej żołądku lekarze odkryli coś zaskakującego
(flickr.com, kattebelletje)

Lekarze przez lata nie potrafili poprawnie zdiagnozować kobiety. 41-letnia pacjentka cierpiała na ostre bóle brzucha i wzdęcia. Te ostatnie czasem trwały nawet trzy dni. Podejrzewano u niej chorobę Leśnowskiego-Crohna.

Brytyjscy specjaliści zdecydowali się na standardowe leczenie. Kobieta trafiła na stół operacyjny, gdzie wykonano laparoskopię. Lekarze byli zaskoczeni, gdy w środku znaleźli dwa opakowania po jednorazowych sosach firmy Heinz – informuje "The Independent". Pozostałości po saszetkach wyglądały jak te, które dostajemy do frytek w fast foodach.

Kobieta nie pamiętała, aby kiedykolwiek zjadła plastikowe opakowania. Gdy saszetki po sosach usunięto z jelit kobiety okazało się, że była to przyczyna całego bólu, który odczuwała przez ostatnie lata. Po operacji nie miała już żadnych objawów.

Zobacz także: Zobacz także: Piła sok marchwiowy codziennie. Zobacz, co się stało

Lekarze napisali o przypadku w prestiżowym czasopiśmie medycznym. Skupili się tam na zapalnej chorobie Leśniowskiego-Crohna, która atakuje jelita. W publikacji w "British Medical Journal" stwierdzili, że w przypadku podejrzenia choroby, bardzo ważne jest rozważenie alternatywnych diagnoz. Zwłaszcza u osób, które nie reagują na standardowe metody leczenia.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić