Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|

Putin uderza w Świadków Jehowy. "To niebezpieczni ekstremiści"

115
Podziel się

Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało formalny wniosek do Sądu Najwyższego z prośbą o zakazanie działalności Świadków Jehowy. Grupa określona została jako "ekstremistyczna", a ich członkowie narazili się, gorliwie starając się nawracać innych i migając się od służby wojskowej.

Putin uderza w Świadków Jehowy. "To niebezpieczni ekstremiści"
(wikimedia Commons)
bEUMjQaJ

Świadkowie Jehowy łamią rosyjskie prawo. Tak przynajmniej uważa Ministerstwo Sprawiedliwości, które stara się zamknąć siedziby grupy religijnej, a także zabronić im rozpowszechniać "ekstremistycznej" literatury. Uzasadnieniem jest m.in. to, że ulotki głoszą nienawiść w stosunku do innych grup religijnych twierdząc, że Świadkowie Jehowy są wyznawcami "jedynej prawdziwej wiary".

Zakaz może dotknąć 175 tys. Rosjan. Właśnie tylu wyznawców tej religii - według szacunków - znajduje się na terenie Rosji. W niektórych częściach kraju już postarano się ukrócić działanie Świadków Jehowy - ich siedziby zostały zamknięte, a publikacje zakazane - informuje BBC News.

Grupa została zarejestrowana w Rosji w 1991 roku. Już na początku 2016 roku pojawił się pierwszy wniosek o zakazanie jej działalności. Świadkowie Jehowy złożyli odwołanie, które w styczniu tego roku zostało odrzucone. Obecna sytuacja jest następstwem tej decyzji.

bEUMjQaL

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUMjQbm
KOMENTARZE
(115)
...
4 lata temu
Spójrz w lustro.
...
4 lata temu
W Chinach pomyślano by, że ktoś umarł.
Warp 1.5
4 lata temu
Ma 100% rację i tu nie chodzi nawet o miganie się od wojska, bo to porozumienie z wojskiem. W przeciwnym razie nie byłoby takiej realnej możliwości. Na dzień dobry dostają kategorię "E" za studiowanie Biblii, które jest nikomu nie potrzebne. Od tego było biblioznawstwo i wszystko ogarnęło. Szukanie czegoś więcej niż jest w niezliczonych przekładach Biblii jest równoznaczne z wiarą w UFO. Dlatego ja na przykład jestem entuzjastą tematyki UFO a nie wiernym. Dodam też, że zjawisko UFO jest realniejsze niż to, że Biblia ma jakiś utajony przekaz. Nie ma go. Jest to tylko zbiór powieści powieściopisarzy z dozą fantazji. Mądrzejszy o milion razy jest serial STAR TREK TNG sprzed lat, bo więcej uczy niż ogłupia. Ma ciekawsze powieści niż dzieło literackie pod tytułem Biblia.
bEUMjQbn
Ala 1
4 lata temu
I bardzo dobrze niech zlikwiduje szajke pedofilów których to ci świeci ŚJ ukrywają, a jest w wśród nich wielu którzy krzywdza dzieci i nie wydają ich władzy. I takie postępowanie pochodzi od Boga.
sawaswzi
5 lata temu
Ludzie jak Biblia (Słowo Boże) - to teksty "ekstremistyczne" - to zakażmy działalności wszelkim wyznaniom i niech się dzieje ..(co chce) . -hmm ..? - a co z takiej 'sytuacji' może wyniknąć - zastanówcie się !!
sawaszsi
5 lata temu
Drodzy Czytelnicy O2 - jak myślicie ?. Ten zakaz (działania Świadków Jehowy w Rosji) - rozszerzy się na inne kraje ??. Jak myślicie ?. Zapraszam Wszystkich do dyskusji na ten temat .
sawaszi
5 lata temu
Witam wszystkich (wierzących i nie wierzących) .Każdy chrześcijanin pewnie ma w domu Biblie (Słowo Boże) , zachęcam do przeczytania kilku z niej wersetów :Mateusza 5 ; 11 , Łukasza 21 ; 14 , 15- 17 i pierwszy list Piotra 3 ;15 .Pozdrawiam
sawaszi
5 lata temu
Kto czyta Biblie ze zrozumieniem - ten wie o czym tam mowa - o zbawieniu i miłości Bożej (Stwórcy do swego stworzenia) i drodze i tu cytat : Objawienie św. Jana rozdział 22 , wersety 6 , 7 ,10, 11 , 12. - to są słowa Jezusa
sawaszi
5 lata temu
Kto czyta Biblie ze zrozumieniem - ten wie o czym tam mowa - o zbawieniu i miłości Bożej (Stwórcy do swego stworzenia) i drodze i tu cytat : Objawienie św. Jana rozdział 22 , wersety 6 , 7 ,10, 11 , 12. - to są słowa Jezusa
sawaszi
5 lata temu
Jeżeli Jezus Chrystus to tylko historyczny człowiek (żył i umarł) , a Biblia to tylko spisane bajeczki o życiu wiecznym , a czytający i wierzący w Słowo Bożę to fanatycy religijni i ekstremiści - to gdzie jest PRAWDA ! ?.(w polityce ???)...
Bogdan Kierpi...
5 lata temu
Spełnia się to proroctwo biblijne : Mateusza 10 : 16 „Oto ja posyłam was jak owce pomiędzy wilki; dlatego okażcie się ostrożni jak węże, a niewinni jak gołębie. 17 Miejcie się na baczności przed ludźmi, będą was bowiem wydawać sądom lokalnym i biczować was w swych synagogach. 18 Co więcej, ze względu na mnie będziecie ciągani przed namiestników i królów, na świadectwo im i narodom."
Bogdan Kierpi...
5 lata temu
Jezus Chrystus nie pozwolił swojej prawdziwej grupie religijnej nienawidzić nieprzyjaciół i ich zabijać np. na wojnach. Putin i inni nakazują zabijać swoich nieprzyjaciół, a Jezus Chrystus nakazuje miłować swoich nieprzyjaciół. Jest zderzenie dwóch zupełnie odmiennych nauk. Nauka Jezusa pochodzi od Boga, natomiast nauka w sprawie zabijania swoich nieprzyjaciół pochodzi od Szatana i demonów. Mateusza 5 : 43 „Słyszeliście, że powiedziano: ‚Masz miłować swego bliźniego+ i nienawidzić swego nieprzyjaciela’.+ 44 Ja jednak wam mówię: Miłujcie swych nieprzyjaciół+ i módlcie się za tych, którzy was prześladują,+ 45 żebyście się okazali synami waszego Ojca, który jest w niebiosach,+ ponieważ on sprawia, że jego słońce wschodzi nad niegodziwymi i dobrymi, on też sprawia, że deszcz pada na prawych i nieprawych.+ 46 Bo jeśli miłujecie tych, którzy was miłują, jaką macie nagrodę?"
Bogdan Kierpi...
5 lata temu
Świat nienawidzi prawdziwego ludu Bożego. Jezus Chrystus tak powiedział : „Jeżeli świat was nienawidzi, wy wiecie, że mnie znienawidził wcześniej niż was. Gdybyście byli częścią świata, świat kochałby to, co jest jego własnością. A ponieważ nie jesteście częścią świata, ale ja was ze świata wybrałem, dlatego świat was nienawidzi. Pamiętajcie o słowie, które wam powiedziałem: Niewolnik nie jest większy od swego pana. Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; jeżeli moje słowo zachowywali, wasze też będą zachowywać” (Jana 15:18-20).
bEUMjQbf
sawaszi
5 lata temu
Kto ma uszy - niechaj słucha , kto ma oczy - niechaj patrzy , kto ma rozum - ten zrozumie . Księga Daniela rozdział 12 werset 10 , ktoś udzieli komentarzu ? - zapraszam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić