Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Rekord pobity. To był najgorętszy czerwiec w historii pomiarów

8
Podziel się

Centrum Satelitarne Unii Europejskiej przekazało, że średnia temperatura na świecie w czerwcu 2019 r. była najwyższa, jaką kiedykolwiek odnotowano w tym miesiącu. Eksperci twierdzą, że do rekordowych temperatur w całej Europie przyczyniły się zmiany klimatu.

Rekord pobity. To był najgorętszy czerwiec w historii pomiarów
(iStock.com)
bEUTzmOJ

Średnie europejskie temperatury w czerwcu 2019 r. były o ponad 2°C wyższe niż normalnie. W Niemczech, Francji i północnej Hiszpanii różnica wynosiła aż 6-10°C. Globalna średnia temperatura była natomiast o 0,1°C wyższa niż podczas poprzedniego najcieplejszego czerwca, który był w 2016 r.

Eksperci twierdzą, że za rekordową falę upałów odpowiada globalne ocieplenie wywołane przez człowieka. W czerwcu Francja odnotowała najgorętszą temperaturę w historii kraju, która wyniosła 45,9°C. W Hiszpanii, gdzie termometry wskazywały ponad 40°C, doszło do ogromnych pożarów. W ostatnim tygodniu czerwca najwyższe temperatury dla tego miesiąca odnotowano także w Polsce (38,2°C), Niemczech i Czechach.

bEUTzmOL

To najgorętszy czerwiec w historii Europy i najgorętszy czerwiec, jaki kiedykolwiek widzieliśmy na świecie. Fale upałów są coraz bardziej prawdopodobne ze względu na zmiany klimatu. Staje się on coraz gorętszy, ponieważ emisje gazów cieplarnianych nadal rosną, jak przewidywali naukowcy od dziesięcioleci - powiedziała "The Independent" profesor Hannah Cloke z University of Reading.

Zobacz także: Zobacz także: "Krzyk" upału. Tłit Francuza to hit

Chociaż było to niebywałe, prawdopodobnie w przyszłości zobaczymy więcej takich wydarzeń z powodu zmian klimatycznych - powiedział Jean-Noel Thepaut, szef Copernicus Climate Change Service.

bEUTzmOR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUTzmPm
KOMENTARZE
(8)
sagittarius
2 lata temu
od kilku lat każdy czerwiec jest rekordowy, a więc nic nowego.
gość
2 lata temu
Globalne ocieplenie to dopiero wciskanie kitu. 4 dni ciepła w ciągu roku i globalne ocieplenie paranoja. Głupi to kupi.
doprowadzenie...
2 lata temu
Pity rekord
bEUTzmPn
neptun
2 lata temu
woda ciepła można się kąpać bałtyckie algi w końcu odpuściły !!! :D
Gość
2 lata temu
Kręci się filmy katastroficzne, sci-fi o takiej tematyce. Ludzie to oglądają z przerażeniem.. A prawdopodobnie taki scenariusz napisze ludzkości życie, a raczej sami sobie napiszą. I potem będą bić się w głowę z płaczem, zadając głupie pytanie: jak do tego doszło i kto jest temu winien??
tadeusz
2 lata temu
POWINNA BYC TEMP. KOŁO ZERA ,PATOLOGIA 500 PLUS NAD MORZEM TERAZ !!!
hehe
2 lata temu
I co to znaczy? Ano to, że kiedyś były temperatury wyższe niż w kilkunastu poprzednich latach i jakoś nikt nie wył na całe gardło o ociepleniu klimatu.
Nick
2 lata temu
Co z tego jak dziś jadę nad polskie morze, dramat, pogoda jak w kwietniu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić