Albert Kamiński| 

Rex Tillerson sekretarzem stanu! Sprawdź, co łączy go z Putinem

0

Amerykańscy demokraci i republikanie są zniesmaczeni tą decyzją, bowiem Tillersonowi przypisuje się bliskie kontakty z prezydentem Rosji. Oto, kim jest nowy sekretarz stanu USA.

Rex Tillerson sekretarzem stanu! Sprawdź, co łączy go z Putinem
(PAP, Alessandro Della Bella)

To prezes jednej z największych spółek na świecie ExxonMobil. Jako szef firmy wychodził z założenia, że z Putinem należy robić interesy, a nie nakładać na niego sankcje. Wielokrotnie wyrażał swoją dezaprobatę dla działań USA oraz UE względem Rosji. Sankcje utrudniały mu działanie na globalnym rynku paliw.

Tillerson często współpracował z rosyjskimi firmami. Najpierw była kooperacja z Rosnieftem w eksploracji Arktyki. W 2013 roku doszło do kolejnego porozumienia między Amerykanami a Rosjanami, tym razem w sprawie projektu na Alasce.

Nowy sekretarz stanu został odznaczony przez Putina. Otrzymał od niego Order Przyjaźni za "wielki wkład w rozwój i umacnianie współpracy z Federacją Rosyjską" - pisze rp.pl.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Tillerson jako sekretarz stanu będzie odpowiadał w obozie Trumpa za politykę zagraniczną. *Funkcja ta jest odpowiednikiem polskiego ministra spraw zagranicznych. Na stanowisku tym zastąpi Johna Kerry'ego.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić