Wróć na
Aldona Brauła
|

Rodzina odcięta od świata przez 9 lat. Nowe informacje szokują

58
Podziel się

Aresztowano 2 osoby podejrzane o przetrzymywanie rodziny w odosobnieniu przez 9 lat. Jedną z nich jest ojciec, drugą sąsiad, - przywódca i pomysłodawca koszmarnego przedsięwzięcia. Należał do sekty i całkowicie zmanipulował umysły niewinnych ludzi.

Rodzina odcięta od świata przez 9 lat. Nowe informacje szokują
(PAP/EPA, PAP/EPA/Vincent Jannink)

Policja aresztowała ojca rodziny, zamkniętego w domu przez 9 lat w Ruinerwold w Holandii. Drugim z aresztowanych jest Josef B., który miał się bezpośrednio przyczynić do uwięzienia rodziny. To on ich zmanipulował i nakłonił do izolacji.

O rodzinie z Holandii zrobiło się głośno kilka dni temu, kiedy najstarsze z dzieci uciekło i opowiedziało lokalnej społeczności o tym jak i gdzie żyje. Okazało się, że razem ze swoim ojcem i rodzeństwem od 9 lat żyją w zamknięciu, gotowi na koniec świata.

Sprawą natychmiast zajęła się policja. Uwolniono dzieci, które po latach w zamknięciu nie były w stanie mówić. Ich język zniekształcił się, oficerowie określili go mianem „fantasy”. Początkowo wierzono, że to ojciec zamknął swoje pociechy i zmusił do życia w ukryciu. Szybko wyszło na jaw, że pomysłodawcą i niejako przywódcą całego przedsięwzięcia był ktoś inny – ich dawny sąsiad Josef B.

Nowe raporty mówią, że Josef B. należał do popularnej sekty Moona. Zwerbował do niej także ojca i jego dzieci. Sun Myung Moon, Koreańczyk, w latach 50. założył własny kościół, a siebie określił mianem mesjasza. Znany był ze swoich wpływów w polityce, udzielania zbiorowych ślubów i wiary w wielokulturową wspólnotę religijną. Kościół Zjednoczeniowy do tej pory wywołuje wiele kontrowersji. Rzekomo prowadzi nielegalne interesy, wyłudza pieniądze od wiernych i nimi manipuluje.

67-letni Josef B. pozostanie w areszcie jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie. Oskarża się go o bezprawne przetrzymywanie i doprowadzenie do uszczerbku na zdrowiu innych osób.

Policja zdecydowała także o aresztowaniu ojca rodziny. 58-letni mężczyzna jest chory, ale będzie odpowiadał za współuczestniczenie w przestępstwie. To on był najemcą domu, w którym on i jego dzieci spędziły ostatnie lata.

Oskarżenia padają także w kierunku lokalnych władz. Nikt nie zainteresował się faktem, że przez lata nie widziano całej rodziny, która tam mieszkała. Na dzieci był nałożony obowiązek szkolny, jednak nigdy go nie wyegzekwowano.

Dzieci są obecnie pod opieką specjalistów. Będą musiały się nauczyć wielu rzeczy od podstaw. Najmłodsi nie potrafią mówić. Byli przekonani, że są jedynymi ludźmi na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(58)
xyz
7 miesięcy temu
No prosze, Polakom zabieraja dzieci blyskawicznie, wystrczy ze jakis oduraczony Holender cos wymysli, a o swoich nie pamietaja. Gdzie podziala sie matka dzeci?
el
7 miesięcy temu
oświecona holandia
wiech
7 miesięcy temu
Ludzie to jednak głupole.
♥♦♣♠
7 miesięcy temu
Jak mogli zapomnieć języka?! To oni ze sobą nie rozmawiali?! Dziwne...
jde
7 miesięcy temu
w Polsce jest podobnie kościół robi co chce od małego jesteśmy straszeni piekłem !a sami robią złe rzeczy!
Najnowsze komentarze (58)
art
7 miesięcy temu
O znowu Josef????
Sandokan
7 miesięcy temu
Każde sekciarstwo zasługuje na pogardę chrześcijaństwo też ma swoje brudne strony kto wie czy kult Rydzyka nie zmieni się w coś okropnego i nie będziemy mieli nowego moona
biedron
7 miesięcy temu
morze chcieli sie odizolowac od lgbt chociaz w tym swiecie to niemorzliwe
Marta
7 miesięcy temu
Świadkowie Jehowy nie siedza zamknięci.
I cóż, że ze ...
7 miesięcy temu
Słyszałam, że ponoć w Polsce dokładnie od 1052 lat (ale żeby nikt nie pomyślał, że chodzi mi o całkowicie i doszczętnie moralny, uczciwy i bezinteresowny Kościół katolicki!) działa sekta Zeusowców Chytrusowców. Gwałcą dzieci ppwierzane beztrosko przez rodziców i diotów, pod płaszczykiem udzielania łaski, okradają niewykształconych ludzi (99proc. społeczeństwa), kradną pieniążki z budżetu niby na renowacje zabytków i zwroty mienia (niby, że komuniści im odebrali wszystko, to teraz chociaż pięć procent odzyskać by chcieli), dwa miliardy rocznie (200 km autostrady ROCZNIE) idzie na "nałuczanie" o tych ichnich kret ynizmach religijnych, wbrew wszystkim odnośnym przepisom, ale który rząd by się przejmował, skoro durnowaty suteren kocha ten stan, bo tak jest wykształtowany i ukształcony programami szkolnymi. Prawda to jest, możliwe to jest? Napiszcie! Bo siedzę za granicą i nie wiem, jaka sytuacja.
Eryk
7 miesięcy temu
Takie cuda w Holandii ? Na co czekali na koniec świata jak świadkowie Jehowy.
Genowefa
7 miesięcy temu
Słyszałam że w holandii pije się dużo marihuany to pewnie dlatego
qwe
7 miesięcy temu
belki w swoim oku nie widzą ale drzazgę w twoim zawsze....
weee
7 miesięcy temu
levvactwo...
Mój nick
7 miesięcy temu
Tylko w Polsce takie rze . . . Co ? Że to na Zachodzie ?? Niemożliwe !
Bar
7 miesięcy temu
chyba TVP
Q22
7 miesięcy temu
No i dobrze bo Holandia to syf i kila.
zarzew
7 miesięcy temu
ale ojca jako wlascicela domu za co? przeciez to jego też zamkneli w tym domu...
Polak
7 miesięcy temu
Nikt sie nie interesował bo rodzina przeprowadziła sie z austrii
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić