o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Rosati w mocnym wywiadzie. "Zostałam uderzona z dzieckiem na rękach"

83
Podziel się

Weronika Rosati gościła w programie "Nie ma żartów" Elizy Michalik na antenie Superstacji. Aktorka opowiedziała m.in. o powodach, dla których zdecydowała się nagłośnić to, że była ofiarą przemocy oraz o konsekwencjach, które z tego wynikły.

Weronika Rosati
Weronika Rosati (Getty Images, NurPhoto)
bDIJqfnV

Kilka dni temu sąd postanowił ograniczyć Robertowi Śmigielskiemu prawo do opieki nad córką. Mężczyzna może widywać się z Elizabeth przez w sumie 8 godzin w miesiącu i to jedynie w obecności Rosati i kuratora. Aktorka podkreśla, że na tę decyzję miała wpływ przemoc, którą stosował jej były partner.

Dziecko jest przy matce i naprawdę wbrew temu, co próbuje się zamieszać w tej sprawie, przemoc miała wpływ na tego typu decyzję - powiedziała na antenie Superstacji Weronika Rosati.

Aktorka zdradziła, że Śmigielski kilkukrotnie ją uderzył. Zdarzyło mu się zrobić to także w momencie, gdy miała na rękach córkę. Wtedy zrozumiała, że naraża nie tylko siebie, lecz także swoje dziecko.

bDIJqfnX

Nie umiałam się z tego wyrwać właściwie do czasu, kiedy zostałam uderzona z dzieckiem na rękach - powiedziała Rosati. - Córka miałaby zwichniętą psychikę, gdyby żyła w domu, w którym widziałaby, że jej matka jest upokarzana i traktowana nie z godnością, a z agresją.

Weronika Rosati dodała, że jeszcze przez długi czas po odejściu od partnera miała wahania i momenty słabości. W tym czasie wspierała ją rodzina i przyjaciele. Aktorka czytała dużo książek dotyczących przemocy i przeprowadziła wiele rozmów z ludźmi, którzy się na tym znają. To pomogło jej zrozumieć, że podjęła dobrą decyzję.

Dużo też rozmawiałam właśnie z Magdą Środą. I ja tak naprawdę dopiero pojęłam po tych rozmowach, jak ogromnej skali przemocy byłam ofiarą.

Aktorka odniosła się także do osób, które zarzucają jej kłamstwa i manipulacje. Wyjaśniła, że to linia obrony Śmigielskiego, a te osoby tak naprawdę jej nie znają i nic nie wiedzą o tym, co się działo.

bDIJqfod

Ja te kobiety widziałam trzy razy w życiu, a tą która najgłośniej krzyczy, widziałam może z pięć razy. Spotkałą nas jako rodzinę może raz. Tym bardziej mnie zadziwia, że jest wzywana jako świadek. Ja w sumie tak sobie pomyślałam, że skoro pan Olbrychski, który widział Elizabeth raz w życiu, został wezwany na świadka w sprawie opieki, to ja Ala Pacino, który jest też moim znajomym i który też widział Elizabeth raz w życiu, proponuję też wezwać na świadka. Myślę, że medialnie to by się świetnie sprzedało.

Rosati dodaje, że poczuła potrzebę opowiedzenia o tym, przez co przeszła. Chciała m.in. pokazać swojej córce, że należy walczyć o swoją godność i nikt nie ma prawa naruszać czyichś dóbr osobistych. Jednak przez nagłośnienie sprawy spotkała się z przykrymi konsekwencjami.

Straciłam kontrakty reklamowe, bo jestem kontrowersyjna. Natomiast druga strona nie straciła nic i o tym też chcę mówić, bo uważam, że karanie osoby, która jest ofiarą przemocy, gwałtu czy czegokolwiek innego jest największym błędem, jaki możemy zrobić jako społeczeństwo, bo kobiety będą bały się z tym wyjść - podkreśla aktorka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIJqfoe
Zobacz także: Zobacz także: Anna Wendzikowska pozuje z córką przed paparazzi
bDIJqfoy
KOMENTARZE
(83)
Gab
2 lata temu
Ludzie. Jakich dowodów potrzebujecie? Zwłok w kostnicy czy zdjęć ze szpitala? Sąd jest od tego i sąd uznał, że facet jednak jest niebezpieczny skoro ograniczył kontakty z dzieckiem.
P.
2 lata temu
Pani Rosati. Dowody! Dowody! Dowody! . Bo jak na razie to jest słowo przeciwko słowu.
Zed
2 lata temu
Al Pacino by sobie nie zawracał głowy
bDIJqfoz
delta
2 lata temu
AL Pacino jej znajomym :-) Robert de Niro też? Tam mogłaś być tylko, przynieś, podaj.
kkk
2 lata temu
Mam jej już dość
Najnowsze komentarze (83)
niebieska
2 lata temu
Nie rozumiem po co ona o tym wszystkim publicznie opowiada.
Robi sobie re...
2 lata temu
Jeżeli przytrafia się to silnej kobiecie ( a ona udaje taką), to taka kobieta po pierwszym uderzeniu odchodzi i składa pozew o rozwód, a do tego dokłada obdukcję lekarską. Rosati musiała dostać ileś tam razy i do tego przy dziecku, by do niej dotarło, że życie na koszt takiego męża nie jest tego warte? Musi być strasznie łasa na cudze pieniądze i lubi żyć na cudzy koszt, skoro ( jak twierdzi) długo znosiła przemoc.
Abc
2 lata temu
Chciała pokazać "dwulatce" jak walczyć o godność? Dobre żarty, przecież taki dzieciak nie zapamięta. Chodzi tylko o pieniądze. Przykre.
Jańcio
2 lata temu
podoba wam Weronka w barchanach - dlatego opluwacie
:-(
2 lata temu
Psychiatrę dla tej pani i to szybko !!!
Przemo
2 lata temu
Kobiety przeistaczają fakty na swoja stronę. Moja żona też mówila sądzie, że ja biłem, a prawda była taka, że to ja dostawałem pilotem po głowie, a jak próbowałem ja powstrzymać to krzyczała, że ja bije
Seniorka
2 lata temu
Pani Rosati łatwiej udowodnić przemoc fizyczna. gorzej, gdy mamy przemoc chłodną: bez bicia, ale z torturami psychicznymi. Ograniczanie swobody, śledzenie byłej żony i dzieci. Podważanie kompetencji sądu i prokuratury, nawet sądu metropolitalnego.Wysyłanie do szkoły oszczerczych piśmideł. Wszystko po to, by dać upust swojej chorobliwej nienawiści i poszukiwanie przyczyn, by nie płacić alimentów na dzieci
W.D.
2 lata temu
Miałaś babo świętego męża.
bDIJqfor
hm
2 lata temu
Chlopie Tadzio co za wulgaryzmy napisales. Zenada.
Ata
2 lata temu
Tacy są faceci. Wszyscy, bez wyjątku.
Atena
2 lata temu
Przezorna kobieta nie wiąże się z facetem ślubem, dziecko ma z anonimowym facetem.
#AntyROSATI
2 lata temu
Skoro przez 20 lat robiła ze swojego życia operę mydlaną, niech się nie dziwi, że teraz NIKT nie uwierzy w kreowanie się na HEROINIĘ tragedii antycznej.
Eureka
2 lata temu
99% przemocy pochodzi ze strony mężczyzn. Wystarczy. Każdy facet skrzywdzi, wcześniej, czy później.
Ka37
2 lata temu
Gratuluję Ci :) Jesteś Bardzo odważną i mądrą Kobietą . Przykładem dla innych by nie tkwiły w chorych relacjach reszta nie tylko kobiet ale i mężczyzn i oni sa czesto ofiarami przemocy :( Nie wolno tolerowac żadnych jej form czy słownych czy cielesnych ! Bardzo dobrze się stało szkoda kontraktów kobiecie i tak jest trudniej żyć :( ale będą nastepne lepsze Głowa do góry :) Wspieram Cie Całym Serduchem :)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić