o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Rosja. Koszono trawę, mimo że spadł śnieg

19
Podziel się

Straż pożarna w miejscowości Nowoaleksiejewskoje poinformowała, że koszenie musiało się odbyć, gdyż "miało charakter planowy". Rosyjscy dziennikarze znaleźli inne wytłumaczenie.

Rosja. Koszono trawę, mimo że spadł śnieg
(Youtube.com)
bDAUdOGd

Byli ubrani w mundury Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych. Do rosyjskiej wsi Nowoaleksiejewskoje, około 30 km od Jekaterynburga, wysłano kilkunastu strażaków, którzy mieli skosić trawę. Osoba, która zarządziła te sianokosy, najwyraźniej przeoczyła pewien drobny lecz istotny szczegół: trawa została zasypana śniegiem.

Strażacy wyglądali na zażenowanych swoim zadaniem. Nagranie z niemrawych prób koszenia trawy opublikował portal E1.ru. Na filmiku widać, jak za pomocą kos oraz kosiarek spalinowych strażacy usiłują ściąć wystające spod śniegu resztki roślinności.

bDAUdOGf

Zadanie przydzielono im dzień wcześniej. W odpowiedzi na prośbę o komentarz, służba prasowa miejscowej straży pożarnej poinformowała, że koszenie musiało się odbyć, ponieważ "miało charakter planowy". Jednak według źródeł portalu było tak naprawdę częścią przygotowań lokalnych władz do wizyty urzędnika wyższego szczebla.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Absurdalny napad w Belgii. Wszystko nagrała kamera monitoringu
bDAUdOGG
KOMENTARZE
(19)
Wlad
2 lata temu
Bareja płacze ze śmiechu.
stara baba
2 lata temu
To tak, jak u nas za czasów komuny w wojsku. Przed zapowiedzianą wizytą wyższych szarżą żołnierze jesienią strząsali liście z drzew, a w lato malowali trawę na zielono, żeby nie widać było skutków suszy. Opowiadał mi brat i koledzy
Pu-tyle-n
2 lata temu
Jak będzie trzeba rozpędzimy chmury,zmienimy kierunek frontu i zimy nie będzie.
bDAUdOGH
Obsrywator
2 lata temu
Ja w Rudzie Śląskiej (Chebzie) widziałem, jak ,,kosiarze umysłów" działali w parku podczas uczciwego deszczu. Najważniejsze są plan i grafik działań.
Adam
2 lata temu
A w Wałbrzychu na Starym Zdroju jakiś głupek podczas deszczu ok godz 5.40 chodził ze spalinowa dmuchawą i "zdmuchiwał" przyklejone liście z chodnika. Po pół godzinie dał sobie spokój, chyba ktoś mu wytłumaczył, że to nie działa.
Najnowsze komentarze (19)
he
2 lata temu
dobre asy
Borek
2 lata temu
W Siedlcach byli pierwsi. Przed wizytą prezydenta Dudy też kosili śnieg. I to kilka lat przed Rosjanami hehe
amk
2 lata temu
Rosja stan umyslu.
rocznik 70
2 lata temu
Tak bylo
1969 rok
2 lata temu
Nas studentów i roku szkoły rolniczej w Olszynie wysłano do zbierania ziemniaków w PGR podczas gdy całe pole pokrywała 10 cm warstwa śniegu.
c
2 lata temu
Dobrze robią, na wisne będzie skoszona, w zimie nie ma wegetacji.
Ananke
2 lata temu
Nie trzeba komuny. Ostatnio widziałam przy Al.Solidarności niedaleko ul.Ogrodowej jak panowie kosili trawę, gdy na trawie leżały ogromne ilości spadniętych liści. Jednym słowem kosili liście:)
...
2 lata temu
Panowie Grudzien 2007 w wojsku niewiele się zmieniło bo jak Gienek miał wpaść (oczywiście nie wpadl) nasza jednostka była jedynym miejscem chyba w Polsce gdzie bylo zielono zero śniegu trawa stała na baczność :))
bDAUdOGz
Ja
2 lata temu
Śnieg śniegiem. Ale trawa wymaga koszenia i nie ma, że boli...
kolekcjoner
2 lata temu
To coś w rodzaju ministra "zegarka" Nowaka: uroczyste otwarcie odcinka trasy szybkiego ruchu musiało się odbyć, chociaż zaraz PO "uroczystościach" przystąpiono do jego remontu.
Nick
2 lata temu
W ogóle te koszenie kosiarkami to chora sprawa. "Goli" się trawę aż płowieje i robią się łachy piasku a nie trawniki. Puknijta się głowę decydenci i zwolennicy tego warkotu i smrodu. Już nie ma gdzie uciec przed tym "postępem". Szkoda, że nie da się a inną planetę...
Tu i teraz
2 lata temu
no to na wiosnę...będzie jak znalazł...
ser
2 lata temu
W zimie kosiarki mniej się grzeją, a jak jest jeszcze śnieg - to mniej sie kurzy !
drfr
2 lata temu
a kto kazał dzieciom przynieść do szkoły tylko zeszyty bo p. minister będzie ważyła tornistry? nie mówię o czasach słusznie minionych oczywiście
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić