Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Rosja zna każdy krok wojsk USA z wyprzedzeniem. Ławrow: Dokładne plany mamy z wewnątrz

36

Najważniejszy rosyjski dyplomata twierdzi, że jego kraj posiada poufną wiedzę na temat planów wojskowych USA i jej zachodnich sojuszników.

Rosja zna każdy krok wojsk USA z wyprzedzeniem. Ławrow: Dokładne plany mamy z wewnątrz
(mil.ru/CC BY)

*Minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow, wygłosił przemówienie na Narodowym Forum Edukacyjnym Młodzieży. * Zapewnił, że Moskwa będzie wiedziała o jakichkolwiek próbach działań przeciwko niej. Dodał, że obecność rosyjskiej armii jest konieczna do obrony interesów kraju.

Zapewniamy, że otrzymamy informacje o programach, z których korzystają wojska USA i innych krajów zachodnich przeciwko Federacji Rosyjskiej. Bez względu na to, co się dzieje na świecie, nasze bezpieczeństwo jako państwa, bezpieczeństwo naszych obywateli i nasza suwerenność, będą należycie chronione - powiedział Ławrow.

*W ostatnich latach stosunki USA i Rosji przechodzą najtrudniejszy okres od końca zimnej wojny. * Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump dążył do współpracy z Putinem w celu przywrócenia dobrych relacji między dwoma głównymi mocarstwami. Za swoje wysiłki został jednak mocno skrytykowany. Pojawiły się zarzuty, że swoje zwycięstwo w wyborach Trump zawdzięcza Rosji. Putin zaprzeczył jakiemukolwiek zaangażowaniu w kampanię prezydencką.

*Pomimo ustawy Kongresu zakazującej jakichkolwiek formalnych powiązań między amerykańskimi i rosyjskimi siłami zbrojnymi, wojskowi przedstawiciele niekiedy się spotykali. * Siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych oznajmiła, że rozmowy między szefami amerykańskich i rosyjskich sił zbrojnych trwają w celach uniknięcia konfliktów wojskowych. Pentagon odmówił jednak komentarza w sprawie słów Łagrowa.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Trump może oddać Putinowi Ukrainę lub bezpieczeństwo Europy Wschodniej**

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić