Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Rosja zna każdy krok wojsk USA z wyprzedzeniem. Ławrow: Dokładne plany mamy z wewnątrz

27
Podziel się:

Najważniejszy rosyjski dyplomata twierdzi, że jego kraj posiada poufną wiedzę na temat planów wojskowych USA i jej zachodnich sojuszników.

Rosja zna każdy krok wojsk USA z wyprzedzeniem. Ławrow: Dokładne plany mamy z wewnątrz
(mil.ru/CC BY)

*Minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow, wygłosił przemówienie na Narodowym Forum Edukacyjnym Młodzieży. * Zapewnił, że Moskwa będzie wiedziała o jakichkolwiek próbach działań przeciwko niej. Dodał, że obecność rosyjskiej armii jest konieczna do obrony interesów kraju.

Zapewniamy, że otrzymamy informacje o programach, z których korzystają wojska USA i innych krajów zachodnich przeciwko Federacji Rosyjskiej. Bez względu na to, co się dzieje na świecie, nasze bezpieczeństwo jako państwa, bezpieczeństwo naszych obywateli i nasza suwerenność, będą należycie chronione - powiedział Ławrow.

*W ostatnich latach stosunki USA i Rosji przechodzą najtrudniejszy okres od końca zimnej wojny. * Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump dążył do współpracy z Putinem w celu przywrócenia dobrych relacji między dwoma głównymi mocarstwami. Za swoje wysiłki został jednak mocno skrytykowany. Pojawiły się zarzuty, że swoje zwycięstwo w wyborach Trump zawdzięcza Rosji. Putin zaprzeczył jakiemukolwiek zaangażowaniu w kampanię prezydencką.

*Pomimo ustawy Kongresu zakazującej jakichkolwiek formalnych powiązań między amerykańskimi i rosyjskimi siłami zbrojnymi, wojskowi przedstawiciele niekiedy się spotykali. * Siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych oznajmiła, że rozmowy między szefami amerykańskich i rosyjskich sił zbrojnych trwają w celach uniknięcia konfliktów wojskowych. Pentagon odmówił jednak komentarza w sprawie słów Łagrowa.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Trump może oddać Putinowi Ukrainę lub bezpieczeństwo Europy Wschodniej**

KOMENTARZE
(27)
NS..
rok temu
A co tam już lato ?
ela
4 lata temu
kto wrescie anihiluje tego antychrysta ze wszhodu? musimy cekac na Paruzje?
Seguta
4 lata temu
Każda akcja rodzi reakcję , czyli '' kto wiatr sieje ten burze zbiera '' . Najpazerniejsi z amerykańskich obywateli których zachłanność ni ma granic bo dążyli do konfrontacji z Rosją dla własnych zysków kiedyś ... obudzą się z ręką w nocniku . Jak długo można wciskać światu ciemnotę ???
tteedd
4 lata temu
Tak samo jak wiedzieli o lądowaniu w Normandii - zmyłka taktyczna , nie mają pewności że plany które przekaże szpieg to fake
Gość
4 lata temu
Głupota reżyserów wojennych zawieruch i ich zadufanie jest żałosne. Mimo wielu klęsk nadal myślą że jako wyszkoleni w Afganistanie ,Iraku ,Korei itp są jedyni i wielcy.
war
4 lata temu
Obecny rząd polski kupił w Rosji 5 000 000 ton węgla ku zadowoleniu Putina, który ma dodatkowe pieniądze na zbrojenia.
Gall
4 lata temu
Chruszczow tez dużo mówił o rakietach które wychodzą z ich fabryk jak parówki. Ławrow ma podobną mentalność do Chruszczowa. Przechwałki i jaszcze raz przechwałki a rzeczywistość skrzeczy.
kinga
4 lata temu
"Pentagon odmówił jednak komentarza w sprawie słów Łagrowa" Odmówili gdyż takiego osobnika o takim nazwisku nie ma. Natomiast jest Ławrow, a to jest różnica. Ten artykuł jast tak prawdziwy jak ten łagrow . Włączcie VPN i czytajcie zagraniczne portale,gdyż one w Polsce są blokowane,niedostępne. Tam na ten temat cisza. Wymysł WP
jadzia
4 lata temu
Szkoda, że my nie mamy mądrych polityków
wania
4 lata temu
Rosja ma też takich jak Kukliński.
Ert
4 lata temu
Blef aby wprowadzić dezinformację zasiać nieufność itp żaden kraj nie informuję światy, że posiada tego typu wiedzę.
ak001
4 lata temu
Jedni warci drugich.
Zdzisek
4 lata temu
Wystarczyło tylko opanowanie amerykańskich przekaźników satelitarnych i...podwodnych kabli komunikacji wojskowej!.
hary-63
4 lata temu
Przysięgałem wierność LWP i tego się trzymam.Nigdy nie byłem najemnikiem jak obecne pseudo wojsko pod rozkazami judo jankesów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić