Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn07.12.17 (13:28)

Rosjanka zabiła swoje dzieci trutką na szczury. Bo były chore

Kobieta jest odpowiedzialna za śmierć trojga swoich dzieci.
Facebook.com

Rodzeństwo cierpiało na rzadką chorobę genetyczną. Matka postanowiła pozbyć się problemu i otruła trójkę dzieci. Faszerowała je warfaryną, lekiem przeciwzakrzepowym, który używany jest także jako trutka na szczury – donosi "The Sun”.

Wszystkie dzieci Eleny Kordjukowej były chore. Cierpiały na niezwykle rzadką chorobę – atypowy zespół hemolityczno-mocznicowy. Choroba polega na tym, że w naczyniach krwionośnych tworzą się zakrzepy. Może to prowadzić do niewydolności nerek, udaru mózgu, a nawet do śmierci.

REKLAMA

Rosjanka postanowiła "zastąpić" chore dzieci zdrowymi. Zaplanowała, że najpierw uśmierci obecne dzieci, a później urodzi kolejne. Zaczęła podawać rodzeństwu zbyt duże dawki warfaryny, substancji chemicznej, która wykorzystywana jest w kardiologii, ale także jako trutka na szczury.

Kobieta została zatrzymana, gdy w organizmie jej 8-letniego syna wykryto ślady substancji. Wtedy zarządzono ekshumację trójki jej zmarłych dzieci. Biegli sądowi ustalili, że dwójka z nich zmarła w wyniku przedawkowania warfaryny. U trzeciego dziecka nie byli w stanie sprawdzić śladów substancji, ze względu na zbyt długi okres, który minął od jego śmierci. Nie wiadomo skąd Rosjanka wzięła substancję – żaden lekarz nie przepisał leku jej dzieciom.

Zobacz także: Co decyduje o tym, że ktoś zostaje zabójcą?

Kobieta może trafić do więzienia na 20 lat. Rosjanka początkowo zaprzeczała, że ma cokolwiek wspólnego ze śmiercią dwóch synów i córki. W końcu jednak powiedziała przed sądem, że próbowała wyleczyć dzieci, ale łatwiej jej było pozbyć się ciężaru i spróbować urodzić zdrowe. Mąż kobiety miał nic nie wiedzieć o jej zbrodniach. Pod jego opieką znajduje się obecnie jedyny żyjący syn rosyjskiej pary.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij