Rośnie liczba ofiar zamachu w Stambule

0

Turcja informuje o tragicznym bilansie samobójczego ataku na lotnisku Ataturka.

Rośnie liczba ofiar zamachu w Stambule
(PAP/EPA, Deniz Toprak)

Liczba zabitych we wczorajszym zamachu samobójczym w Stambule wzrosła do 42 osób. Jak informuje CNN Türk, rannych zostało 239 osób, a stan 41 z nich określa się jako ciężki. Z kolei 109 poszkodowanych opuściło już szpitale. Wiadomo, że wśród ofiar śmiertelnych są Saudyjczycy, Irakijczycy, a także obywatele Jordanii, Tunezji, Uzbekistanu, Iranu i Ukrainy. Na razie udało się ustalić tożsamość 37 zabitych. Według MSZ wśród ofiar nie ma Polaków.

Tureckie media informują, że zamachowców było trzech. Dwóch mężczyzn wysadziło się w budynku lotniska, natomiast trzeci zdetonował ładunek wybuchowy przed wejściem. Wcześniej otworzyli do przypadkowych osób ogień z karabinów automatycznych. Władze Turcji są przekonane, że za atakiem stoi ISIS, jednak jak dotąd organizacja nie potwierdziła tej informacji.

CNN Türk donosi, że turecki wywiad ostrzegał służby ochrony lotniska o możliwym ataku ze strony Państwa Islamskiego. Międzynarodowe lotnisko Ataturka w Stambule jest trzecim co do wielkości portem lotniczym w Europie.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić