Rozjechał ludzi na chodniku. Zemścił się za ich gesty

1

Mężczyzna z Rudy Śląskiej potrącił pieszych, którzy rzekomo wykonywali obraźliwe gesty w kierunku samochodu. Dwójka przechodniów została ranna, a jeden z nich w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (WP.PL)

W samochodzie znajdowało się dwóch pijanych mężczyzn. Jak czytamy na rmf24, jeden z nich miał wpaść w furię po tym, jak zauważył, że para mijanych pieszych gestykuluje i wskazuje na samochód. Pasażer miał powiedzieć do prowadzącego kolegi: „Rozjedź ich”.

Kiedy kierowca nie posłuchał polecenia, mężczyzna zajął miejsce za kierownicą. Wykorzystał do tego postój na stacji benzynowej. Zawrócił samochód i wjechał w pieszych. Choć zaprzecza, że zrobił to celowo, całe zdarzenie nagrał telefonem komórkowym.

Wideo jest teraz głównym dowodem w sprawie. Dzięki filmowi z telefonu prokurator mógł postawić zarzut usiłowania zabójstwa i uszkodzenia ciała. Badanie alkomatem wykazało u wściekłego kierowcy i jego kompana duże stężenie alkoholu we krwi, dlatego każdy z nich usłyszał także zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Nie przegap

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić