Wróć na
Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Ryanair podjął zaskakującą decyzję w sprawie samolotów boeing 737 Max

72
Podziel się

Ryanair postanowił podjąć działania po niedawnych katastrofach samolotów boeing 737 Max. Tragedie rzuciły cień na ten typ maszyn. Egzemplarze produkowane przez Boeinga dla irlandzkich linii Ryanair będą miały zatem... inną nazwę. W samych samolotach nic się nie zmieni.

boeing 737 max
boeing 737 max (East News, AP Photo/Mulugeta Ayene)
bCXvYggR

Zmianę nazwy boeingów Ryanair potwierdzają zdjęcia. Widać na nich samoloty stojące w fabryce Boeinga w Renton w pobliżu Seattle. Są to boeingi 737 Max, ale słowo "Max" zostało na nich zastąpione przez liczbę "8200" - tak aby samoloty nie kojarzyły się z katastrofami.

Ryanair zamówił 135 boeingów 737 Max. Pierwszych pięć, mających już nazwę 737-8200, ma zostać dostarczonych jesienią – informuje "The Guardian". Do zmiany nazwy nie odniósł się jeszcze ani Boeing, ani Ryanair.

Katastrofy z udziałem boeingów 737 Max. W wypadkach z udziałem tych maszyn w Indonezji i Etiopii życie straciło w sumie 346 osób. Po katastrofach modele te zostały uziemione na całym świecie. Boeing czyni już starania, by latanie tymi maszynami było bezpieczniejsze, ale nie przekonał jeszcze odpowiednich organów, że starania te są skuteczne.

bCXvYggT

Zmianę nazwy samolotów proponował m.in. Donald Trump. Prezydent USA napisał w kwietniu na Twitterze, że na miejscu producenta zmieniłby nazwę boeingów 737 Max, aby ratować jego reputację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Katastrofa Boeinga w Etiopii. Nowe fakty

bCXvYghu
KOMENTARZE
(72)
Realista
rok temu
Zamiast rozwiazac problem robia PR
Aw1977
rok temu
No to katastrofę w europie mamy jak w banku ! Pytanie kiedy ?
Nick
rok temu
Niech zmienią na LATAJĄCA TRUMNA !!! To jest nieskończona bezczelność, by zamiast uziemić wszystkie samoloty i znaleźć przyczynę katastrof, zmieniają nazwę dla niepoznaki.
bCXvYghv
depislamizato...
rok temu
tak to jest jak samolotami zamiast inżynierów zajmują się księgowi
tedy00
rok temu
i znowe zginie 400 osob i znowu sie zmieni nazwę wina putina i kasa rośnie
Najnowsze komentarze (72)
Momo
rok temu
Nic to się nie zmienia ale wśród „dziennikarzy” O2 widze. Oczywiscie ze sie zmienia. Zmiana nazwy to tylko wisienka na torcie. To nie katastrofy Tych samolotów tutaj przerażają najbardziej. Najbardziej przerażające jest jak ogromny wpływ miała na nie katastrofalne podejscie firmy Boeing
man
rok temu
Prezydent USA nawet nie ma pojęcia o takim czymś jak Twitter.
aviator737
rok temu
Szanowni znafcy ! 737-8200 jest wersją budowaną specjalnie pod Ryanair, oznacza Boeing 737-8 Max w konfiguracji na 200 pax’ów. Ma dodatkowe drzwi w tylnej części kadłuba, dłuższy kadłub i płaską ścianę grodziową w tylnej kuchni tak aby zmieścić jak najwiecej foteli. Oznaczenie 737-8200 nie jest nowością, pojawiło się jeszcze przed uziemieniem samolotów.
Pilot B737-80...
rok temu
B Z D U R Y !
wacek
rok temu
aczy bołing zapłacił już za zniszczony przez kupitana wrone samolot, w którym pękła rurka od hydrauliki mimo wykonywania wszystkich przeglądów i wymian? a kupitan nie zauważył bezpiecznika od zwalniacza elektrycznego
wacek
rok temu
bede wiedział żeby nie lecieć bołingiem 737-8200, ani 737-maxem, dzięki za info
Anty Trumpy
rok temu
Ty Tramp a może Boing przyznał by się do winy ze ten typ samolotów ma jakaś wadę oprogramowania o wypłacił by ogromne odszkodowania za smierć niewinnych ludzi zamiast tuszować sprawę i zmienia kosmetycznie nazwę ja na miejscu przewoźników nie kupił bym takiego samolotu z oznaczeniem 8200
Trump ma racj...
rok temu
W 1945 roku polskojęzyczni komuniści postanowili zmienić przedwojenną nazwę "Związek Sowiecki" na "Związek Radziecki" , bo stara nazwa źle się kojarzyła - z nożem w plecy 17 wrześsnia, z Katyniem, ze zsyłkiami na Syberię. I ta zmiana\ nazwy im pomogła - aż do 1989 roku utrzymali się przy władzy.
bCXvYghn
olga
rok temu
dobrze wiedzieć -tym się powinna prokuratura zając
dfd
rok temu
niech się nauczą robić dobre samoloty a nie latające nieszczęścia
nicku
rok temu
Kasa, misiu, kasa.
Rozwiązanie
rok temu
No i kto zaproponował zmianę nazwy? Światowy mędrzec Trump? I to jest rozwiązanie problemu?
fghy
rok temu
Ten ryanair to dziadowska firma do przewozu zwierząt.
ed
rok temu
A nie lepiej Latające trumny.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić