Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|
aktualizacja

Sąd ich ukarał, bo za dużo smażyli

6
Podziel się:

Pewne małżeństwo latami nękało sąsiadów... zapachem smażenia. Włoski Sąd Najwyższy wydał bezprecedensowy wyrok w tej sprawie.

Kotlet schabowy
Kotlet schabowy (Shutterstock.com)

*Walka w sądzie o "świeże powietrze" zaczęła się 10 lat temu. *Para mieszkająca na pierwszym piętrze jednego z bloków w Monfalcone dręczyła sąsiadów z trzeciego piętra nieustannym gotowaniem. Z ich kuchni dobiegał swąd smażonego tłuszczu i przypraw. Oprócz tego, zapaleni kucharze mocno hałasowali podczas przyrządzania potraw - informuje "Il Foglio".

Mieszkania poszkodowanych ciągle wypełniał aromat jedzenia. Nagromadzenie zapachów było tak intensywne, że czuli, jakby wydobywały się z ich kuchni, a nie od sąsiadów. Ciąg nieprzyjemnych zdarzeń miał miejsce w latach 2004-2007.

*Sąd orzekł, że uporczywe gotowanie jest przestępstwem. *To pierwszy taki wyrok we Włoszech. Jego zdaniem przykre zapachy nie odnoszą się tylko do zatruwających powietrze dymów fabrycznych, ale też do fetoru kuchennego. Sprawcy nie zostaną jednak ukarani. Choć sąd podtrzymał wyrok wydany przez organ niższej instancji, sprawę uznano za przedawnioną.

*Włoska prasa zauważa, że osobliwy wyrok może pociągnąć za sobą lawinę pozwów. *W kraju, którego kuchnię ceni cały świat, nie brakuje osób intensywnie gotujących. To rodzi pytanie, gdzie jest granica, której nie można przekroczyć pod groźbą kary, oraz co z restauracjami ulokowanymi na parterach bloków mieszkalnych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Jorg
5 lata temu
W kraju, którego kuchnię ceni cały świat????????????????????-włoska kuchnia jest OCHYDNA.jedyna dobra i zdrowa kuchnia to kuchnia japońska
xioncWyklenty
5 lata temu
Ludzie powinni rozumiec, ze nie wszyscy sa tacy sami i nie wszyscy lubia to samo. Troche zrozumienia i tolerancji z kazdej strony, troche ustepstwa od kazdej ze stron, i mozna calkiem przyjemnie zyc. Tylko... no wlasnie - jak tu np. rozmawiac z ludzmi, ktorzy nie maja mozgu? Jak np. katolicy?
słowianka
5 lata temu
Wystarczy zamontować odpowiednio silny pochłaniacz i wyciąg.
bcf
5 lata temu
my Polacy mamy taki klimat, schabowy panierowany to podstawa
mmm
5 lata temu
i słusznie mam to samo, ciągle wali przepalonym tłuszczem i ciebulą smażoną, że już o smrodzie papierochów nie wspomnę, tak się nie da żyć!
JASNE
5 lata temu
PRAWIDŁOWO
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić