REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła23.11.19 (13:40)

Samolot PLL LOT nie może odlecieć. 200 osób utknęło na Sri Lance

Samolot linii lotniczych LOT utknął na Sri Lance. Ponad 200 pasażerów od kilku godzin czeka na start maszyny. Ten jednak może jeszcze bardziej się opóźnić ze względu na awarię samolotu.
Darek Delmanowicz / PAP

Samolot ze Sri Lanki do Warszawy miał wystartować w sobotę o 8.05 rano czasu lokalnego. Podczas kołowania na pas startowy okazało się, że prawdopodobnie jeden z silników jest uszkodzony.

Pasażerowie czekali około 5 godzin na zakończenie interwencji mechaników. Ponownie wsiedli do samolotu. Po kilku minutach okazało się, że awaria jednak nie została usunięta. Wszyscy musieli ponownie opuścić pokład.

REKLAMA

Ponad 200 pasażerów i 15 członków załogi zostało zakwaterowane w hotelach. LOT nie komentuje szczegółowo tego incydentu. Awaria jest poważniejsza, niż początkowo zakładano. Wymaga dokładniejszej analizy.

Zobacz także: Odleciał bez pasażerów. Kuriozalna sytuacja podczas lotu do Krakowa

Dziś przed wylotem rejsu o numerze LO070 z Kolombo do Warszawy komputer pokładowy samolotu poinformował załogę o nieprawidłowym działaniu jednego z zaworów silnika. Została podjęta decyzja o weryfikacji zaworu – poinformował tvn24 Michał Czernicki z zespołu prasowego LOT-u.

Dodał także, że na chwilę obecną nie ma informacji, jak długo potrwa opóźnienie. Możliwe, że będzie potrzebna naprawa zaworu i wymiana części. Wylot nastąpi prawdopodobnie dopiero jutro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij