Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Siły specjalne Wielkiej Brytanii mają nową misję. Jest wymierzona przeciw Rosji

224

Special Air Service oraz inne brytyjskie siły specjalne są gotowe do przyjęcia nowej misji, która jest wymierzona w Rosję oraz inne kraje. Dotychczas ich działania koncentrowały się głównie na operacjach wymierzonych w Państwo Islamskie i terroryzm.

Siły specjalne Wielkiej Brytanii mają nową misję. Jest wymierzona przeciw Rosji
(East News, Pierre Aslan)

Nowy plan jest nazywany „Koncepcją operacji specjalnych”. Został opracowany przez dyrektora sił specjalnych. Według osób zaznajomionych z misją, polega ona na zmianie zarówno struktury tajnych jednostek wojskowych, jak i tego, co będą robić.

Plan jest obecnie rozpatrywany przez szefów wojskowych. Wkrótce zostanie wysłany do władz i prawdopodobnie zostanie zatwierdzony - podaje BBC.

Siły specjalne Wielkiej Brytanii mają bardziej skupić się na kierunku międzypaństwowym. Mogą np. bardziej zaangażować się w działania w miejscach, w których jawny udzial żołnierzy byłby trudny. Celem jest m.in. odkrycie i zwalczanie tajnych działań Rosji.

Plan antyterrorystyczny się kończy, podczas gdy potrzeba stawienia czoła niebezpiecznym zachowaniom międzynarodowym przeciwników rośnie - mówi źródło BBC.

Powodem zmiany kierunku sił specjalnych jest jest obniżenie aktywności Państwa Islamskiego. W związku z ostatnimi klęskami ISIS, liczba operacji w Syrii i Iraku maleje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Duma rosyjskiej marynarki. Wielkie plany względem twierdzy na Bałtyku
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić