o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Siły specjalne Wielkiej Brytanii mają nową misję. Jest wymierzona przeciw Rosji

157
Podziel się

Special Air Service oraz inne brytyjskie siły specjalne są gotowe do przyjęcia nowej misji, która jest wymierzona w Rosję oraz inne kraje. Dotychczas ich działania koncentrowały się głównie na operacjach wymierzonych w Państwo Islamskie i terroryzm.

Siły specjalne Wielkiej Brytanii mają nową misję. Jest wymierzona przeciw Rosji
(East News, Pierre Aslan)
bDnVNfUB

Nowy plan jest nazywany „Koncepcją operacji specjalnych”. Został opracowany przez dyrektora sił specjalnych. Według osób zaznajomionych z misją, polega ona na zmianie zarówno struktury tajnych jednostek wojskowych, jak i tego, co będą robić.

Plan jest obecnie rozpatrywany przez szefów wojskowych. Wkrótce zostanie wysłany do władz i prawdopodobnie zostanie zatwierdzony - podaje BBC.

Siły specjalne Wielkiej Brytanii mają bardziej skupić się na kierunku międzypaństwowym. Mogą np. bardziej zaangażować się w działania w miejscach, w których jawny udzial żołnierzy byłby trudny. Celem jest m.in. odkrycie i zwalczanie tajnych działań Rosji.

bDnVNfUD

Plan antyterrorystyczny się kończy, podczas gdy potrzeba stawienia czoła niebezpiecznym zachowaniom międzynarodowym przeciwników rośnie - mówi źródło BBC.

Powodem zmiany kierunku sił specjalnych jest jest obniżenie aktywności Państwa Islamskiego. W związku z ostatnimi klęskami ISIS, liczba operacji w Syrii i Iraku maleje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Duma rosyjskiej marynarki. Wielkie plany względem twierdzy na Bałtyku
bDnVNfVe
KOMENTARZE
(157)
Rosja kością ...
rok temu
Przecież poddani królowej już wysyłali Jamesa Bonda. Mają ich więcej?
taka prawda
rok temu
Czyli jednak agresywna polityka Wielkiej Brytanii wobec Rosji a nie odwrotnie jak podaje polskojęzyczna propaganda jankeska.
jeep
rok temu
Angole i ich służby potrafią jedyni łgać jak o broni chemicznej w Iraku. Nie zauważyliby nawet gdyby Putin przebrał się za Elżbietę i odbierał pokaz gwardii.
bDnVNfVf
prymus
rok temu
Czy Anglicy to ci co nas wystawili we wrześniu 1939? nie wiem bo tego teraz nie ma w programie nauczania PiS.
jaswij
rok temu
Mągą sobie soli na .... nasypać, a od Rosji won !
Najnowsze komentarze (157)
czeka
rok temu
No w końcu, pora się wziąć za demontaż tego tymczasowego państwa opartego na agresji, kłamstwie i zbrodni.Z arabami zrobimy porządek pózniej.
Jeanvalljean
rok temu
Sorry ale 70 %londynu nalezy do oligarchow rosijskich a reszta do muzulmanow jak Angole chca im pidskoczyc no niby chca sie pozbyc europejczykow no nas rumonuw chiszpanow itp ale cicho sprowaddzaja setki Albanczykow zeby ktos na nich robily
hary-63
rok temu
Zabawnie będzie jak Rosja weźmie się za herbacirzy.Inaczej angole śpiewać będą.
Coś temu zach...
rok temu
I kto tu jest ten zły co dąży do wojny? A potem jak Rosja palnie w odwecie jakąś bombkę, to będzie wielki krzyk, że Rosja zaczyna działania wojenne.
bławo WB
rok temu
Po pierwsze to Rosja na pewno jest wystraszona do granic, a po drugie - tu jest zarąbisty przykład, kto tak naprawdę prowokuje i kto komu naskakuje. Ta Anglia to już śmierdzi trupem, no ale chyba im się wydaje że dalej są imperium, gdzie Słońce nie zachodzi... pomyliły im się stulecia niestety i teraz zostało tylko machanie szabelką w mediach, taka prawda!
robot
rok temu
i bardzo dobrze, bo ruscy sie rozkrecili przez te wszystkie lata kiedy zachod im odpuscil, miedzy innymi dlatego sobie wzieli krym i pol ukrainy i beda siegac po kolejne
Sama Prawda
rok temu
Ruskie widząc grupę pijanych i naćpanych Bondów tak się spocili ze strachu, że onuce zaczęły im śmiedzięć. Bondowie zgłosili do RB ONZ atak bronią chemiczną i konieczność nałożenia kolejnych sankcji.
kasa
rok temu
Brexit i juz sie zaczyna, a cierpiec bedzie znowu Europa Wschodnia;
bDnVNfUX
Rasowy wiesni...
rok temu
cmokajminenfujarajajajahahaha
bul
rok temu
ruski sa już wszedzie afryka wenezuela syria iran niemcy
emea
rok temu
Brawo Wielka Brytania
taki tam
rok temu
Artykuł nie jest śmieszny. Jest tragicznie durny. Assad wraz w posiłkującymi go wojskami Rosji i Hezbollachu próbuje odbić z rąk Al kaidy północnozachodnie fragmenty Syrii (nie Ukrainy wbrew pozorom). Al kaida za to wspomagana jest przez Turcję i być może od teraz przez Wlk. Brytanię. Tak to wygląda. Ręczę, że brytyjskie wojska (przecież to tchórze) nie będą walczyły z wojskami Rosji tylko Assada.
carzap
rok temu
"MISJA" to najbardziej obłudne określenie jakie znam.Bo ono oznacza obecnie przygotowanie i wykonanie bandyckiej napaści na kraj,niczemu niewinny,jak choćby IRAK. Cel jeden : GRABIEŻ bogactw naturalnych,może być ropa,albo rudy metali ziem rzadkich [Afganistan].
Szakaszeń
rok temu
Działania Rosji należy ukrócić. jej szczucie przeciw Żydom, Ukrainie i Polsce. Brawo Anglia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić