Skandaliczna wypowiedź posła PiS. Posłuchaj niewybrednych żartów

154

- Może należy zbadać też, jak się zachowują Polacy ze względu na kolor noszonych skarpetek albo preferencje zup? Jak się zachowują wielbiciele kapuśniaku, grochowej w odniesieniu do tego bardzo poważnego problemu - drwił z powagi przestępstw na tle rasowym poseł PiS Szymon Girzyński.

Skandaliczna wypowiedź posła PiS. Posłuchaj niewybrednych żartów
(East News, PAWEL KOZIOL)

Do skandalicznych wypowiedzi doszło w Sejmie w trakcie prezentacji raportu dotyczącego tej kwestii. Wiceprzewodniczący Komisji do Spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych Szymon Giżyński, pomimo funkcji jaką sprawuje, jawnie kpił z powagi sytuacji.

Czy może pan prokurator powiedzieć, jaki jest stosunek Polaków do Malgaszów i Zulusów? - kontynuował swoją przemowę poseł PiS.

Poseł bagatelizował znaczenie statystyk powołując się na dziwaczną anegdotę . Podczas przemówienia przytoczył przykład 4,5 tysiąca nowojorczyków, którzy zostali ugryzieni przez szczury w 2014 roku. Dodał potem, że 15 z nich zaatakowały gryzonie, a pozostali pogryźli się sami.

W 2013 roku w Polsce odnotowano aż 835 przestępstw na tle rasowym. Rok później niemal dwukrotnie więcej – 1365. To prawie dwukrotny skok. W 2015 roku sytuacja została opanowana, bo podobnych przypadków zgłoszono "zaledwie" 1548 i choć przyrost był niższy, niż rok wcześniej, to jednak wciąż jest to bardzo wysoki wskaźnik.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić