Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Skarży sąsiadów. Trują ją toksycznym gotowaniem

13
Podziel się

Brytyjka Joanna Louise Cridlin wytoczyła proces sąsiadom, którzy lubią w swojej kuchni przyrządzać pikantne potrawy, generujące "mocne i przytłaczające opary z pikantnych papryczek chili".

Skarży sąsiadów. Trują ją toksycznym gotowaniem
(flickr.com, Paul Stein)
bETANqgl

Cridlin zeznała, że "opary duszą ją i zatykają jej tchawicę". Twierdzi, że z winy mieszkających nad nią sąsiadów jej mieszkanie "przesiąknęło już całkiem utrzymującym się nawet 8 godzin zapachem pikantnych papryczek". Zachowanie ludzi określiła jako "antyspołeczne".

Kobieta skarży się, że gotowanie wywołało u niej problemy z oddychaniem. Twierdzi, że wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy nowi sąsiedzi wprowadzili się do londyńskiego domu, w którym ona mieszka od 40 lat.

_Moje życie stało się piekłem. Oni uwielbiają ostre chili i gotują je ciągle. Wiele razy prawie udusiłam się we śnie. Ledwo dobiegłam do balkonu, słaniając się na nogach, aby złapać powietrze. To tortura - zeznała przed londyńskim sądem. _

bETANqgn

Brytyjka nie wytoczyła procesu bezpośrednio sąsiadom, ale właścicielowi nieruchomości. Zeznała, że wielokrotnie prosiła gospodarzy o pomoc, ale ją ignorowali. Oskarżyła ich także o zatruwanie ją tlenkiem węgla, który wycieka z nieszczelnego i nieumiejętnie naprawionego bojlera.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bETANqgO
KOMENTARZE
(13)
lataneo
5 lata temu
",tak samo jak tej pani dym z papierosa wlatuje do mieszkania-no coz glupich nie sieja-glupi sie rodzi." Oczywiście że dym idzie do góry. Mam podobną sytuację z sąsiadami poniżej i zawsze wiem kiedy palą, bo zaraz śmierdzi papierochami w pokoju. Tak samo jest z takim jedzeniem, które daje intensywny zapach (smród dla tej pani), Nie da się nic zrobić, fakt, okap by pomógł, tylko im to wisi, a Kobieta się dusi.Nie napisali co uzyskała w sądzie.
E
5 lata temu
Chil czyli wstrętni islamiści oni uwielbiają ostrą baranie - z takimi nie wygra.
Anty
5 lata temu
Czytajac wiekszosc komentarzy ,to mam wrazenie ,ze czytam niedorozwojow umyslowych.To przypomina mi tez pewnego Inzyniera ktory stwierdzil ,ze rozpylono HEL no i samolot spadl.Jak mi wiadomo para wodna bo taka idzie z garnka z zapachem idzie do gory a nie na dol a moze zmienily sie prawa fizyki?No coz jak widac coraz wiecej glupcow chce sie popisac,tak samo jak tej pani dym z papierosa wlatuje do mieszkania-no coz glupich nie sieja-glupi sie rodzi.
bETANqgP
adolf
5 lata temu
tlenek węgla ją truje, a tępa baba na papryczki i sąsiadów zwala winę ;d
maw-gniezno
5 lata temu
To, co kto gotuje, to wyłącznie jego prywatna sprawa i sąsiadom nic do tego. Nie łamią żadnych przepisów. Takie są niestety minusy mieszkania w domu wielorodzinnym czy bloku. Jeśli komuś to nie odpowiada, trudno. Jeśli go stać, niech się przeprowadzi do domku na peryferiach miasta. jeśli nie stać, to cóż - musi się z tym pogodzić.
Po.ziom
5 lata temu
Ja ją doskonale rozumiem. Pode mną wynajął mieszkanie facet, jakiś homo corporaticus, który wraca do domu wieczorem i życie zaczyna po 22. Wygotowuje w stylu kuchni tajskiej, czy innej azjatyckiej i do tego jara mnóstwo szlugów. Te wszystkie wyziewy kumulują się w moim mieszkaniu i zamiast kończyć dzień w świeżej aurze, mam przez całą noc kipisz. Bezsilność jest coraz bardziej frustrująca.
ja
5 lata temu
w kamieicy obowiązuja chyba jakieś przepisy, też bym nie chciała smrodu w swoim mieszkaniu
xyz
5 lata temu
to prawda , kiedyś mieszkałam koło Hindusów i ich kuchnia zapewne zdrowa ale podczas gotowania dla nas jest nie do wytrzymania.
zbig
5 lata temu
Ja po 40-tu latach bezproblemowego zamieszkiwania w bloku mam teraz za sąsiadów piętro niżej młodych ludzi, którzy nie chcąc smrodzić papierosami w swoim mieszkaniu wychodzą na balkon.Rzecz w tym,że teraz cały ten smród papierosowy w kilkanaście sekund jest w moim mieszkaniu. I mimo lata muszę przy zamkniętych oknach i drzwiach balkonowych kisić się w swoim mieszkaniu. Ma ktoś jakiś pomysł na to?
Asa
5 lata temu
Mam podobnego pasożyta. Pijak śmierdziel. Syf, brud. Dobrze, że zachowuje się cicho, ale jak otworzy drzwi to można się zrzygać. Smród przechodzi przez strop. Mam wrażenie, że zapach papryczek to pikuś przy tym "aromacie". I co -też >>>
aaamen
5 lata temu
powinni sobie okap zainstalować zamiast ją męczyć. Dziwne zachowanie.
A81
5 lata temu
smazone papryczki - ostre faktycznie tak walą że nie IDZIE oddychać/.
asa
5 lata temu
Kolejna lecząca się psychiatrycznie??? skonfiskować babie wszystkie niebezpieczne narzędzia!!!!
bETANqgH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić