Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Słowa Beaty Szydło sprzed roku robią furorę w sieci

363

Po wczorajszych wydarzeniach przed Sejmem internauci nie mają litości i wypominają jej deklaracje.

Słowa Beaty Szydło sprzed roku robią furorę w sieci
(Newspix, KAROL SEREWIS)

Na pewno za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości my policji przeciwko manifestantom wyprowadzać nie będziemy, tak jak robiła to Platforma, bo szanujemy dialog, wolność i różnice poglądów – pani premier mówiła tak niemal dokładnie rok temu, komentując ogromne demonstracje KOD w obronie Trybunału Konstytucyjnego.

Słowa te brzmią wyjątkowo gorzko. Szczególnie po tym, co można była zobaczyć w relacjach z wczorajszych manifestacji. Widać na nich, jak policja rozprawia się z demonstrantami.

W sobotę cały teren Sejmu zamknięto dla dziennikarzy. W niedzielę zaś do Warszawy ściągniętych zostanie ponad 500 dodatkowych funkcjonariuszy do ochrony manifestacji i do zabezpieczenia meczu Legii Warszawa. Relację ze środka parlamentu obserwować można jedynie za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których wpisy publikują posłowie opozycji. Nagranie policjantów, uzbrojonych w rozpylacze gazu, zamieściła na Twitterze posłanka PO Joanna Mucha.

Przez cały weekend trwać będą manifestacje w Warszawie i innych miastach Polski. Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 roku opozycja zjednoczyła się i wspólnie zaprotestowała.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić