Śmierć w Tatrach. Turysta runął w przepaść

Mężczyzna zginął na miejscu.

Orla Baszta
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY | Jerzy Opioła

Turysta spadł ze szlaku w okolicach Orlej Baszty. Jak donosi TVN 24, mężczyzna wędrował w towarzystwie żony, która wkrótce po wypadku została ewakuowana z grani przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Okoliczności tragedii nie są znane, lecz cytowany przez TVN24 Kamil Suder z TOPR przyznał, że rejon Orlej Baszty to trudny teren.

Jego zdaniem mężczyzna łatwo mógł się potknąć lub poślizgnąć. Warunki pogodowe w Tatrach są dobre, przez co na szlaki ruszyło wielu turystów. Ratownicy przestrzegają jednak przed przecenianiem swoich sił i wybieraniem zbyt trudnych szlaków wędrówek.

Autor: Beata Kruk

Wybrane dla Ciebie