Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Albert Kamiński
|

"Smoleńsk" najgorszym filmem roku? Lista nominacji do Węży 2017

7
Podziel się

Poznaliśmy listę nominacji do statuetek Węża. Nagrody przyznawane są za najgorsze produkcje filmowe. Najwięcej nominacji zdobył "Smoleńsk" bo aż 17. Z 8 nominacjami kandyduje "Historia Roja" a z 7 "#wszystkogra" i "Gejsza". Wyniki poznamy 1 kwietnia.

"Smoleńsk" najgorszym filmem roku? Lista nominacji do Węży 2017
(Youtube.com, KinoSwiatPL)

Wielki Wąż za najgorszy film roku. "Smoleńsk" nominowany jest "za powrót do kina socrealistycznego w jego najczystszej postaci (tylko z odwróconymi biegunami)". Rywalizować ma przede wszystkim z "Historią Roja" nominowaną "za przerażający brak umiejętności w próbie przedstawienia antykomunistycznego podziemia w powojennej Polsce"

Oprócz niego nominowane są 3 filmy. "#wszystkogra" - "za zmarnowany potencjał na dobre komercyjne kino i nieumiejętność skoordynowania scenariusza, aktorów, piosenek i Warszawy". "Gejsza" - "za najciekawszą od kilku lat próbę dorównania poziomem filmu 'Kac Wawa', tyle że w stylu noir". "Kobiety bez wstydu" - "za produkt komediopodobny, którego wstydzić powinni się wszyscy zaangażowani w produkcję".

"Najgorsza reżyseria". Tu nominowani są: Agnieszka Glińska za "#wszystkogra", Dariusz Regucki za film "Bóg w Krakowie", Radosław Markiewicz za "Gejszę", Jerzy Zalewski za "Historię Roja" oraz Antoni Krauze za "Smoleńsk".

W kategorii "najgorszy scenariusz" powalczą: Marta Konarzewska, Agnieszka Glińska - "#wszystkogra", Piotr Owcarz, Radosław Markiewicz - "Gejsza", Jerzy Zalewski - "Historia Roja" oraz Tomasz Łysiak, Antoni Krauze, Maciej Pawlicki, Marcin Wolski - "Smoleńsk".

O tytuł najbardziej żenującego filmu na ważny temat powalczą: "Bóg w Krakowie", "Historia Roja", "Nowy świat", a także "Smoleńsk".

Najgorsza rola męska przypadnie któremuś z tych kandydatów: Michał Lesień - "Kobiety bez wstydu", Antoni Pawlicki - "#wszystkogra", Maciej Półtorak - "Smoleńsk", Krzysztof Zalewski-Brejdygant - "Historia Roja", Jerzy Zelnik - "Smoleńsk"

O nagrodę za najgorszą rolę żeńską powalczą: Beata Fido za "Smoleńsk", Magdalena Lamparska - "Kochaj", Joanna Liszowska za "Kobiety bez wstydu", Eliza Rycembel - "#wszystkogra", Marta Żmuda-Trzebiatowska za "Gejszę".

Kategoria "Występ poniżej talentu": Marian Dziędziel - "Gejsza", Roma Gąsiorowska - "Kochaj", Kinga Preis - "#wszystkogra", Zbigniew Zamachowski - "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" oraz Mirosław Zbrojewicz - "Gejsza".

"Najgorszy duet na ekranie": Beata Fido i Redbad Klijnstra - "Smoleńsk", Beata Fido i Maciej Półtorak - "Smoleńsk", Joanna Liszowska i Michał Lesień - "Kobiety bez wstydu", Marta Żmuda-Trzebiatowska i rura - "Gejsza".

"Najbardziej żenująca scena": Azjaci protestujący pod Wawelem - "Smoleńsk", czy ciebie kiedyś ktoś tak oszukał? (Beata Fido) - "Smoleńsk", loża ekspertów w telewizji - "Smoleńsk", rozmowa pilotów Jaka - "Smoleńsk", kościelna przemowa Roja a’la Braveheart - "Historia Roja".

"Efekt specjalnej troski": Maciej Stuhr dubbingujący Macieja Stuhra - "Czerwony kapitan", wybuch Tupolewa - "Smoleńsk", piloci Jaka na lotnisku w Smoleńsku - "Smoleńsk", duchy smoleńskie - "Smoleńsk", ubek z kulką w czole - "Historia Roja".

"Najgorszy teledysk okołofilmowy": Sebastian Fabijański "Ale wkoło jest wesoło” - "#wszystkogra", Liber feat. Mateusz Ziółko - "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", O.S.T.R. feat. Martyna Budnik-Sołowiankuk "Ballada o Roju” - "Historia Roja", Ola Gintrowska "Missing" - "Słaba płeć?".

"Najgorszy plakat": "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Bóg w Krakowie", "Kobiety bez wstydu", "Smoleńsk".

*"Najgorszy przekład tytułu zagranicznego": *A Walk in the Woods" - "Piknik z niedźwiedziami", "Dirty Grandpa" - "Co ty wiesz o swoim dziadku?", "The Forest" - "Las samobójców", "The Shallows" - "183 metry strachu", "Triple 9" - "Psy mafii".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(7)
lotnik bagien...
5 lata temu
A jak zostanie niedługo ujawniona ostatnia rozmowa Jarka z bratem, którą prowadził na kilkanaście minut przed przyziemieniem tupolewa, to te nagrody spełzną na światło dalsze. Polacy i Świat dowie się, o czym rozmawiali braciaszki, gdy jak zwykle Lech, gdy nie wiedział, co robić, co zdarzało mu się nader często, dzwonił do brata i pytał się, co i jak robić. A tu zameldowali piloci że nie ma pogody w Smoleńsku, żeby lądować, jest mgła, zerowa widoczność, a wieża lotniska potwierdza, że nie ma warunków do lądowania. Co robić? Za telefon, do brata i rada, co robić? Jarek radzi szybko i skutecznie. No to barek, ciach, trzygwiazdkowemu pupilowi małpkę, a może dwie, na szybko, trach i do kokpitu, pilnować tchórzliwej załogi, żeby wylądowała na ślepo, we mgle, bez zgody wieży lotniskowej, a nawet z ignorowaniem kategorycznych alarmów systemu TAWS, że "terrain ahead!" i "pull up!", byle tylko za wszelką cenę wylądować, bo "najważniejszy pasażer" tak chce. Efekt znamy dobrze.
miro
5 lata temu
Kupa Smolenska nie da nikomu zwyciezyc
Gośka
5 lata temu
Myślę, że to nie jest najgorszy film roku tylko w całej historii kinematografii światowej!!
Ola
5 lata temu
Lewackie i antypolskie media plują jadem, podobnie jak w USA szkalowano film o przekrętach Clinton..
Remek
5 lata temu
Prędzej Pokot. Chociaż oba sobie równe.
Jan
5 lata temu
Węża i to jadowitego.
kerams
5 lata temu
A nagrodę kinomanów za najlepszy polski film, otrzymał "Smoleńsk".
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić