aktualizacja 

Śnieg spadł w Norylsku. Nawet Rosjanie byli zdumieni

21

Pogoda potrafi zaskakiwać, ale żeby śnieg padał w środku lata? Mieszkańcom rosyjskiego miasta Norylsk trudno było uwierzyć w to, co widzą.

Śnieg spadł w Norylsku. Nawet Rosjanie byli zdumieni
(vk.com)

Śnieg padał i nie chciał przestać. Nie prószył, nie popadywał, ale właśnie: padał. Jakby był styczeń. Choć mieszkańcy Norylska niejedno już widzieli w swoim życiu, to jednak śnieg 20 lipca mocno ich zadziwił - informuje serwis "Siegodnia".

Biała pokrywa nie utrzymała się długo, jednak momentami było jak w zimie. Termometry pokazały w piątek rano zaledwie 3 stopnie Celsjusza, później ociepliło się do 10 stopni. Śnieg pokrył stojące na parkingach samochody. Miejscami na chodnikach i ulicach było biało, choć samochody szybko rozjeździły śnieg.

Zima w środku lata zainteresowała media w Rosji. W wielu stacjach telewizyjnych pokazywano zdjęcia z Norylska.

Nie trzeba było długo czekać na zdjęcia i filmy w sieci. Rosjanie żwawo wzięli się za dokumentowanie rzadkiego o tej porze roku zjawiska. Ci z miast na południu, jak Soczi, cieszyli się, że u nich to niemożliwe.

Norylsk jest jednym z najbardziej wysuniętym na północ miastem świata. Liczy niespełna 200 tysięcy mieszkańców. Leży w Kraju Krasnojarskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: #sekspopolsku Sposoby Polaków na podryw. Niektórzy to mają pomysły!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić