o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|

Sonda NASA znalazła cegiełki życia na karłowatej planecie

39
Podziel się

Ceres odkrył przed naukowcami sporą tajemnicę. Sonda NASA znalazła na powierzchni tej karłowatej planety węglowe cząstki z których w toku ewolucji mogło rozwinąć się życie.

Sonda NASA znalazła cegiełki życia na karłowatej planecie
(NASA)
bDUaZNbF

*Ta niewielka (950 km średnicy) planetoida znajduje się w pół drogi między Marsem a Jowiszem. *Naukowcy uznali, że warto zapuścić się tam z instrumentami badawczymi. I tak gdy orbitująca wokół planety sonda Dawn przyjrzała się powierzchni Ceres, odnalazła tam materiał oparty na węglu. Zdaniem NASA to co znaleziono przypomina organiczne "cegiełki życia" takiego, jakie istnieje na Ziemi.

Jego dokładny skład molekularny nie może zostać określony, ale podobny jest do skłądu substancji bitumicznych jak np. keryt - czytamy.

*Ceres jest stary. *Jego skład pozwala zrozumieć z czego zbudowane były obiekty tworzące nasz Układ Słoneczny 4,5 mld lat temu. A nowe odkrycie pokazuje, że już u swojego początku zawierał elementy potrzebne do powstania życia. Badania przeprowadzono w rejonie krateru Ernutet blisko północnego bieguna. Badacze są zdania, że nie mógł on zostać tam naniesiony przez np. asteroidę czy kometę.

bDUaZNbH

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUaZNci
KOMENTARZE
(39)
Wwwww
4 lata temu
Ceres to imię bogini. Żeńskie.
niki
4 lata temu
"Ceres jest stary" a Wenus, co z Wenusem?
dfffff
4 lata temu
jakas kombinacja zmieszanych pierwiastkow spowodowala ozywienie martwej materii tylko że od samego mieszania herbata nie staje się slodsza , a zycie to slodycz w tym przypadku:) do dzis naukowcom nie udalo sie sztucznie wychodowac najprostszego zycia bo abiogeneza jest niemozliwa zycie to zycie materia to materia
bDUaZNcj
v2
4 lata temu
Czytając co poniektóre komentarze dochodzę do wniosku, że planetoida wielkości Ceres powinna przyłożyć w Ziemię. 90% populacji zostałoby zutylizowane momentalnie a 10% zajmowałoby się grzebaniem zmarłych.
jolka
4 lata temu
każda nowa wiedza przybliża do poznania naszego układu a może i odkrycia życia ,istoty inteligentne nie muszą wyglądać jak my
Najnowsze komentarze (39)
cxcx
4 lata temu
A co z wodą. Przeciez pod powierzchnią ma być woda do której roszczenia już zgłaszają żydzi.
rav
4 lata temu
jesli sa warunki to ja proponuje zrobic sciepe narodowa i wysłac na ceres wszystkich politykow bylo by humanitarnie ....
oskar
4 lata temu
Nie ma naukowego sposobu żeby stwierdzić , ile Wszechświat ma lat . Tak samo nie można stwierdzić ile lat ma układ słoneczny !
prawda
4 lata temu
Wszechświat ma około 4000 lat !!!
Ambroży
4 lata temu
Życie trawa od bilionów lat rozsyłane jest w różny sposób po kosmosie Gdzie są sprzyjające warunki tam się rozwija na wszekie dostępne sposoby Dla nas jest za trudne stwierdzić ==co to jest życie i po co ono istnieje?
l
4 lata temu
TA Ceres, a nie TEN Ceres!
miś 23
4 lata temu
A na marsie rosną Stokrotki :)
Ellis
4 lata temu
Ceres jest DUŻĄ planetoidą. Ale jest za mała aby nazwać ją planetą.
bDUaZNcb
grzegorz35
4 lata temu
Niestety nie monitorują czy są jeszcze ślady życia w rezerwatach dla Indian.
Waldi
4 lata temu
Lepiej myśleć niż wierzyć. Człowiek nie jest koroną stworzenia a Ziemia pępkiem Wszechświata. Jesteśmy tylko jedną z licznych form życia w Kosmosie. Kwestią czasu jest tylko odnalezienie ich - jeśli już Obcy nas nie odnaleźli ....
Zbycho
4 lata temu
Tak ! I pies Twardowskiego coś tam zrobił ! Uważajcie bo powiedzą Wam prawdę !
Logiczne
4 lata temu
Jeśli Ceres to planeta karłowata, to musi to być dom Zbawcy Polski!
Mw
4 lata temu
No właśnie! Jak wrzucisz żabę do miksera i będzoesz miksował odpowiednio długo to zvodnie z teorią ewolucji spowrotem z mixu zrobi się żaba bo w mikserze znajdują się wszystkie niezbędne składniki do powstania życia.
Mariusz
4 lata temu
W naszej galaktyce jest 200 miliardów gwiazd gdyby życie powstawało samoistnie to gdziekolwiek skierowalibyśmy nasze radioteleskopy powinniśmy usłyszeć odgłosy tysięcy cywilizacji, a tak nie jest.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić