Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Spacer kosmonautów na żywo to wielka ściema

5
Podziel się:

Film z naprawy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) transmitowany na żywo za pomocą Facebooka był w środę niekwestionowanym hitem internetu. Problem w tym, że żadna naprawa nie miała w ogóle miejsca, a to, co pokazały popularne serwisy, to film opublikowany na YouTubie w 2013 roku.

Spacer kosmonautów na żywo to wielka ściema
(facebook, Unilad)

Film polubiło ponad 2 mln osób, a udostępniło ponad 400 tys. Transmisja przez cały czas miała ponad 100 tys. aktywnych widzów, ale nikt nie zorientował się, że to jedno wielkie kłamstwo. A wystarczyło sprawdzić u źródła. Ani oficjalna strona NASA, ani jej facebookowy odpowiednik nie podają żadnej wiadomości o dzisiejszym spacerze kosmonautów. Takiej informacji nie znajdziecie też na społecznościowym profilu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nagranie udostępnił popularny fanpage UNILAD, który na co dzień publikuje śmieszne zdjęcia i filmy. Nikt nie zwrócił uwagi na to, że na oficjalnej stronie NASA transmitowany był zupełnie inny stream, przedstawiający po prostu widok z ISS na Ziemię. Zero akcji naprawczej, zero kosmonautów. Co w takim razie pokazał satyryczny fanpage na Facebooku?

Było to nagranie udostępnione na Youtube w 2013 roku. Kosmonauci widoczni w dzisiejszej audycji to Rosjanie Oleg Kotov i Sergiej Ryazanski, którzy trzy lata temu wzięli udział w 38. Ekspedycji ISS, podczas której dokonywali drobnych napraw stacji kosmicznej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić