aktualizacja 

Szpital polowy w Brukseli. Pasażerowie koczują na płycie lotniska

5

Po godzinie 8 rano na lotnisku Zaventem w Belgii doszło do dwóch wybuchów. W ich wyniku zginęło 13 osób, a 35 zostało rannych. Oczekujący na loty pasażerowie zostali ewakuowani na płytę lotniska, zaś służby udzielają doraźnej pomocy medycznej w prowizorycznym szpitalu polowym ulokowanym w położonym obok lotniska hotelu - podaje portal Politico.eu.

Szpital polowy w Brukseli. Pasażerowie koczują na płycie lotniska
(AFP, DIRK WAEM)

Eksplozje były starannie zaplanowane. Władze Belgii nie mają wątpliwości - poranne wybuchy na lotnisku Zaventem i w brukselskim metrze to ataki terrorystyczne. Do zamachów przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W stolicy Belgii nie kursuje metro, tramwaje i autobusy. Belgijskie centrum kryzysowe zaleca obywatelom niewychodzenie z domów. Zaventem to największe lotnisko w Belgii. Położone około 12 km na północny wschód od Brukseli, obsługuje 23 mln pasażerów rocznie.

Więcej materiałów wideo znajdziecie tutaj.

Eksplozja w środku miasta mogła być wymierzona w instytucje UE. Minister bezpieczeństwa i spraw wewnętrznych Belgii Jan Jambon ogłosił, że w kraju podniesiono alert antyterrorystyczny do najwyższego czwartego poziomu. Łączna liczba ofiar w dzisiejszym zamachu terrorystycznym sięgneła 34 osób.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić