Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Tajemnica lotu MH370. Śledczy ogłosili ostateczny raport w sprawie malezyjskiego boeinga

120 reakcji
0
0
120
Podziel się

3,5 roku po zniknięciu samolotu z 227 pasażerami i załogą na pokładzie oficjalnie zakończono najbardziej rozległe i najdroższe poszukiwania podwodne w historii. Śledczy nie dowierzają, że duży samolot może po prostu zniknąć.

Tajemnica lotu MH370. Śledczy ogłosili ostateczny raport w sprawie malezyjskiego boeinga
(Wikimedia Commons CC BY, Laurent ERRERA)

Poszukiwania zakończyły się fiaskiem. Mimo różnych poszlak i zawężenia obszaru do 25 tys. km kwadratowych, miejsce spoczynku samolotu na dnie wciąż pozostaje tajemnicą. Australijscy śledczy nazwali problemy z odnalezieniem wraku przeogromną tragedią i czymś nie do pomyślenia w nowoczesnym świecie.

To jest nie do pomyślenia i społecznie nieakceptowalne, kiedy w erze nowoczesnego lotnictwa, gdzie lata 10 milionów pasażerów dziennie, znika duży samolot i nie wiadomo do końca, co się z nim stało - napisano w raporcie Australian Transport Safety Bureau, na który powołuje się "Guardian".

Podczas poszukiwań brano pod uwagę różne elementy. Śledczy opierali się na możliwościach technicznych samolotu oraz informacjach z satelitów. Nie ma danych z maszyny, ponieważ ta przestała nadawać je 38 minut po starcie. Wiadomo tylko, że zboczyła z kursu i leciała przez kolejne 7 godzin. Czarnych skrzynek też nie odnaleziono.

Podwodne przeszukiwania wyeliminowały najbardziej prawdopodobne miejsca, które wyznaczono, tworząc rekonstrukcję lotu. W ciągu 12 miesięcy ustalono najbardziej prawdopodobne miejsce i to z dużą precyzją. Mimo to samolotu nie odnaleziono - czytamy w raporcie.

Śledczy snują różne teorie dotyczące zaginięcia Boeinga 777. Jedna z nich mówi o udziale obu pilotów w doprowadzeniu do tragedii. W maszynie wyłączono bowiem sprzęt do komunikacji - także transponder, który służy m.in. do wysłania kodu alarmowego. Inne teorie mówią o sabotażu, usterce elektryki, pożarze, dekompresji kabiny czy jakichś problemów z pasażerami. Raport jednoznacznie stwierdza, że przyczyny tragedii nie uda się ustalić do momentu znalezienia wraku. Na to szans jednak praktycznie już nie ma.

Boeing wykonujący lot MH370 zniknął z radarów 8 marca 2014 roku. Maszyna leciała z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie było 239 osób. Poszukiwania maszyny trwały 1046 dni. Jedyne co znaleziono to kilka szczątków samolotu. Nie pomogły badania sonarami ani wysyłanie podwodnych robotów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

120
0
0
KOMENTARZE
(120)
Str
2 lata temu
Szukali na morzach i oceanach - a na lądzie nie szukali.
Robin
2 lata temu
Poszukajcie sobie kto był na pokladzie i dlaczego musiał zginąć.
Wer
2 lata temu
MH 370 to nic innego jak MH 17... szukajcie w internecie a znajdziecie
azotoks
2 lata temu
Doskonale wiedzą gdzie jest.My dostaliśmy taką wersję i mamy się jej trzymać.
jkulawik4
2 lata temu
Oczywiste jest, że leciał do bazy amerykańskiej Diego Garcia na środku Oceanu Indyjskiego bo to jedyne lotnisko na którym mógł wylądować tak duży samolot. Niewiadomą jest czy doleciał, dlaczego leciał i co się stało z pasażerami ale te dane USA odtajni za 50 lat.
Najnowsze komentarze (120)
colorados
2 lata temu
Co za ciemna masa s.amolotu nie mozna znalezc,gdzie sa ci fachowcy radarowcy?tymi linimi juz nigdy nie polece-Brac sie za robote i juz wiecej nie chlac
tylko tychy
2 lata temu
odkrywacie fale grawitacyjne a nie możecie znależć samolotu ? pyle marny mózg człowieka nigdy nie zgłębi tajemnicy stworzenia
szczegol
2 lata temu
zapomnieli sprawdzic kto miaj jakie Ubezpieczenie na Zycie
Ja
2 lata temu
Może go porwali a ludzie z tego samolotu teraz pracują u kogoś jako niewolnicy
Piotrek
2 lata temu
Nic nowego, w latach 50-tych samolot zniknął na 37 lat i znajdował się 1800 km od lotniska docelowego, no ale samolot jednak wylądował.
3314
2 lata temu
Zapytajcie hamerykanow. ;-D
jerzy
2 lata temu
maciorka powola komisie sledcza i to (zagatkowe) zaginiecie rozwiaze za 20 t zlota ktore bylo na pokladzie mozna wiele sladow zatrzec za soba :)
oj
2 lata temu
gdzie samolot wie tylko Bóg i trzeba Jego zapytać
gosc
2 lata temu
Z tym zapytaniem należy zwrócic się do trzech państw. Mianowicie do USA, Rosji i Chin. Jak myślicie, mając takie okręty podwodne na pewno znają każde położenie każdego śmicia na dnie które mogą zagrozić atomowym okrętom podwodnym.
Burak
2 lata temu
Oglosili, ze nic nie wiedza
CO ZA GAMONIE...
2 lata temu
Napisali , że samolot znika i nie wiadomo co się z nim stało.Jak nie wiadomo , skoro wiadomo , że zniknął. Ach ta logika ...
fryc
2 lata temu
Porwany przez UFO"
INFORMER
2 lata temu
Pewnie najzwyklejsze szpiegostwo przemysłowe. Dane trafiły do na chińskie serwery, maszyna na części... Tylko co z pasażerami?
ass
2 lata temu
A przewożone złoto znaleźli w Jeruzalem ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić