Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Tajemnicza eksplozja nad Dubajem. To była rosyjska rakieta?

30
Podziel się

Nad najwyższym budynkiem świata widowiskowo eksplodował obiekt nieznanego pochodzenia. Eksperci podejrzewają, że należał do Rosjan.

Tajemnicza eksplozja nad Dubajem. To była rosyjska rakieta?
(Youtube.com)
bEUOZwPp

W nocy z poniedziałku na wtorek nad głowami mieszkańców Dubaju rozegrał się niezwykły świetlny spektakl. Przez ponad minutę na ciemnym niebie coś spadającego na Ziemię widowiskowo płonęło i rozpadało się na mniejsze elementy. Miejscowi astronomowie szybko wykluczyli meteoryt, skupili się na kosmicznych śmieciach wykonanych przez człowieka. Nie była to ważąca 8 i pół tony chińska stacja Tiangong-1, ona spadnie za kilka miesięcy. Według serwisu "The National" najpewniej był to moduł bezzałogowego rosyjskiego statku Progress, zaopatrującego Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Sprawą zainteresowała się też rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti.

Lokalni eksperci myślą, że to moduł statku Progress MS-07, ale bardziej prawdopodobne, że to rakieta Sojuz-2.1a, która Progress wyniosła w kosmos. Misja bezzałogowego MS-07 zaczęłą się w sobotę, w poniedziałek połączył się on ze stacją kosmiczną ISS, dostarczając m.in. paliwo i wodę - czytamy w komunikacie.

bEUOZwPr

O tym, że to nie była eksplozja meteorytu świadczyć ma prędkość opadania płonących elementów. Według ekspertów centrum kosmicznego Mohammed bin Rashid, meteor spada szybciej i płonie albo gwałtownie eksploduje w atmosferze, zostawiając za sobą widoczny ślad. Gdyby obiekt dotarł do nas z przestrzeni kosmicznej, wybuch byłby jaśniejszy, przekonuje Astronom Hasan Al Hariri. O tym, że to moduł statku rozpadł się na niebie nad Dubajem, świadczyć mają też dane z serwisu śledzącego ruchy satelitów, satview.org.

Modług statku Progress miał wejść w atmosferę poruszając się nad Afganistanem, Iranem i przelecieć nad Arabią Saudyjską o tej samej porze, gdy nad na niebie nad Emiratami Arabskimi dostrzeżono tajemniczą eksplozję - dodaje "The National".

bEUOZwPx
Zobacz także: Zobacz także: Porzucone wahadłowce w Kazachstanie

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUOZwPy
bEUOZwPS
KOMENTARZE
(30)
j.
4 lata temu
Rosjanie ci to wiedzą co się robi z tymi worko noszami.
wet
4 lata temu
Właśnie puściłem bąka! to z pewnością wina Rosjii.........
wek
4 lata temu
Ale tytuł chwytliwy,co? Co za tępe dzidy.......
bEUOZwPT
jaki
4 lata temu
jak niemiecka wirtualna propaganda czegoś nie ogarnia to na pewno winni temu są rosjanie
StaH
4 lata temu
Podobny widok będzie jak poleci do nich rakieta balistyczna.
cynik
4 lata temu
To temat dla Antka. Będzie szukał kosmicznej brzozy, żeby wykluczyć jej udział w zdarzeniu, tak jak wyklucza inne interpretacje niż wybuch stwierdzony ponad wszelką wątpliwość na sfałszowanych zapisach z czarnych skrzynek.
dex
4 lata temu
No i co w tym dziwnego. Na orbicie jest tyle śmieci że codziennie coś wchodzi w atmosferę. Oczywiście nie licząc pyłu kosmicznego i małych meteorów które codziennie wpadają w atmosferę. Satelita/elementy rakiety mają tylko 2 wyjścia. Albo odlecą w przestrzeń albo po jakimś czasie spalą się w atmosferze.
Jarek
4 lata temu
Tajemnicza Bron pisu. Kot zwymiotowal.
Cris
4 lata temu
parę dni temu to samo było nad Dolnym Sląskiem...o 22.30...leciało z południa na północ....
luiza
4 lata temu
dać im mandat za zaśmiecanie
zxc
4 lata temu
To Petru (ps Petarda) niefortunnie wystartowal z Madery i leciał do 6 Króli !
Dobek
4 lata temu
To było widoczne w Polsce (sam widziałem) około godż 22-23 ej.na poł-wsch stronie nieba ,około 30 stopni nad horyzontem.błysk był bardzo wyrażny i długi bardzo jasny ogon,aż przez chwile zrobiło się jasno.
antyklerykał
4 lata temu
w WOLNYCH I DEMOKRATYCZNYCH mediach polski katolickiej nie ma rzeczy niemożliwych !!!!!!!!!
bEUOZwPL
IQ
4 lata temu
Można to ta sonda chińczyków
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić