Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Tak mknęła kolumna BOR. Nagranie wywołało burzę w sieci

1775

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać "popisy" kierowców BOR. Długo nie trzeba było czekać na nieprzychylne komentarze internautów.

Tak mknęła kolumna BOR. Nagranie wywołało burzę w sieci
(YouTube/Pawel Makowiecki)

Krótki filmik pokazuje, co dzieje się, kiedy trasą przejeżdża kolumna BOR. Jej kierowcy tak prowadzili swoje maszyny, że jadący z naprzeciwka samochód musiał zjechać na pobocze. Nagranie opublikowano pierwotnie na Facebooku serwisu Żywiec112, gdzie wywołało niemałe kontrowersje.

Wideo wyświetlono ponad 300 tys. razy. Większość z ponad 200 komentarzy zauważa, że kolumna jest źle oznakowana, a poza tym bardziej przypomina krzywą wieżę. I co prawda samochody osobowe mają obowiązek zjechać z drogi pojazdom uprzywilejowanym, to jednak nie usprawiedliwia tego typu jazdy.

W ogóle jaki bezczel, gdyby osobowy nie zjechał, jadąc z naprzeciwka, a miał takie prawo, bo na prawym pasie mieli dość miejsca, to wypadek śmiertelny czołowy gotowy - napisał jeden z komentujących.

Uprzywilejowany czy nie, powinien jechać z zachowaniem najwyższej ostrożności, a jak palant chce poszaleć, to niech jedzie na tor do Poznania. Ulice są dla normalnych kierowców - podsumował inny.

A gdyby w tym miejscu nie było pobocza, to ten człowiek by musiał ociekać do rowu, ryzykując swoje życie, to są chamy - można przeczytać w jeszcze innym wpisie.

Jednak byli i tacy, którzy nie potępiali zachowania kierowców BOR.

Gdzie według was, cepy, jest złamanie prawa? Gdzie? Jesteście tępi wszyscy co do jednego. TVN i pseudoeksperci wyprali wam mózgi. Oboje kierowców w osobówkach zachowało się prawidłowo, zjechali na pobocze, tak jak trzeba w przypadku pojazdu uprzywilejowanego - napisała jedna z wielu komentujących osób.

Pierwszy pojazd też wysyła czerwone światło. Tyle że do przodu. Widać to dokładnie, kiedy mija kamerkę. Poza tym filmujący i ten z przeciwka pozwolili na płynny przejazd kolumny. O co ta cała afera? - pyta jeszcze inny internauta.

A co wy myślicie o takim zachowaniu kierowców? Jechali prawidłowo, czy może kolejny wypadek, w którym winny będzie "cywil", to tylko kwestia czasu?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić