Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Takiego dodatku nie ma żadne auto. Jest naprawdę wyjątkowy

2

Bentley poinformował potencjalnych klientów, że jeżeli są fanami sokolnictwa i mają sporo kasy, powinni kupić ich nowego SUV-a Bentayga ze specjalnym pakietem.

Takiego dodatku nie ma żadne auto. Jest naprawdę wyjątkowy
(Materiały prasowe)

Cały zestaw do sokolnictwa mieści się w bagażniku. Składa się z dwóch walizek (każda z nich wykończona korkiem) i szuflady pod podłogą. Do tego głowa sokoła jest naniesiona laserem na fortepianową obudowę jednego z zestawów.

Wyposażenie wygląda na przemyślane. Pierwsza walizka to, jak nazywa ją Bentley, stacja do lotu. Zawiera m.in. specjalny postument, który wkręca się w wyznaczonym miejscu, a potem sadza tam sokoła. Druga walizka to już coś dla właściciela. Są tam trzy termosy, rękawica do trzymania zwierzęcia i… chusteczki do nawilżenia twarzy. Z kolei w szufladzie znajdują się akcesoria dla samego sokoła – np. cążki.

Dużo tego wszystkiego, ale to jeszcze nie koniec. Otóż sokół ma swoje miejsce wewnątrz auta. Na podłokietniku między fotelami kierowcy i pasażera zamontowano specjalny uchwyt, gdzie ptak może spocząć.

Cały zestaw składa się łącznie z aż 430 elementów. Bentley chwali się, że zanim każdy z nich trafił do auta, przeszedł kilka etapów produkcji. Stworzenie takiego zestawu od podstaw zajęło dziewięć dni. Jak wygląda cały ten zestaw, możecie zobaczyć na poniższym filmie. Szczerze mówiąc, to robi wrażenie.

Sokolnictwo jest znane od tysięcy lat. Zakup samego zwierzęcia może być kosztowny. Ceny sięgają czasem nawet miliona dolarów (ok. 3,75 mln zł). To nawet więcej niż kosztuje sam Bentley Bentayga. Cennik otwiera bowiem kwota ok. 1 mln zł. Spokojnie da się ją jednak nieźle podwyższyć zaznaczając różne opcje wyposażenia. Jeśli chcecie poznać wrażenia z jazdy tym autem, przeczytajcie naszą recenzję.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić