Taksówkarze zablokują centrum Łodzi. Paraliż miasta

12

Protest zapowiedzieli na czwartek. W godzinach od 15 do 18 zablokowane będą ulice w centrum miasta. To wojna z Uberem.

Taksówkarze zablokują centrum Łodzi. Paraliż miasta
(Shutterstock.com, Prathan Chorruangsak)

Uber oficjalnie nie poinformował, że zaczyna działalność w Łodzi. Taksówkarze dowiedzieli się o spotkaniu promocyjnym firmy, które odbędzie się w czwartek o godzinie 18 w Auli Łódź i postanowili urządzić protest. Udział w nim deklarowali wszyscy członkowie łódzkiego związku zawodowego taksówkarzy, w którym zrzeszonych jest ponad 120 osób. Przyjadą też taksówkarze z innych miast - informuje "Dziennik Łódzki".

*Protest zacznie się o godzinie 15 przy Manufakturze. *Taksówkarze ruszą ul. Karskiego, dalej ul. Drewnowską, ul. Zachodnią do ul. Mickiewicza (zawrócą pod estakadą przy ul. Kopernika), potem ul. Piłsudskiego (zawrócą przy CH Tulipan), ul. Żeromskiego i ul. Politechniki (zawrócą przy Wróblewskiego) do ul. Żwirki 46.

*Taryfiarze nie chcą, by Uber wszedł na łódzki rynek. *Przekonują, że mobilny system zamawiania nie jest bezpieczny. Przypominają, że pasażerowie nie mogą być pewni co do ceny usługi, bo Uber ma ją podnosić bez wiedzy klienta, kiedy okazuje się, że jest większy popyt na usługę. Boją się, że pojawienie się Ubera doprowadzi ich branżę do bankructwa.

*Teraz serce internetu w jednej aplikacji. *Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić