aktualizacja 

To on strzelał w Monachium. Wiemy, kim jest

69

Nie cichną echa strzelaniny w Monachium. Nadal nie wiadomo, jakie były motywy napastnika, który strzelał do przypadkowych ludzi w stolicy Bawarii.

To on strzelał w Monachium. Wiemy, kim jest
(o2.pl)

To 18-letni Niemiec irańskiego pochodzenia. Nietrafione mogą więc okazać się doniesienia, że napastnikami byli neonaziści chcący uczcić w ten sposób 5. rocznicę krwawej masakry dokonanej przez Andersa Breivika w Norwegii. Początkowo mówiło się o trzech strzelających, jednak policyjni eksperci skłaniają się ku wersji, że nastolatek działał sam.

Najprawdopodobniej spanikował i się zastrzelił. 18-letni zamachowiec popełnił samobójstwo jakieś dwie godziny po strzelaninie w centrum handlowym Olympia-Einkaufszentrum. Jak informuje brytyjski "Mirror", najprawdopodobniej mężczyzna był już otoczony przez policję i nie miał dokąd uciec.

Nocne akcje jednostek specjalnych. Całe Monachium było w nocy sparaliżowane. Przez wiele godzin trwały akcje policji, mające na celu schwytanie ewentualnych współpracowników 18-latka. Nikogo jednak nie aresztowano.

W masakrze w Monachium zginęło 9 ofiar. Oficjalny komunikat tamtejszej policji mówi także o 16 rannych. Przypomnijmy, że do strzelaniny doszło w piątek, 22 lipca. Około godziny 18 naprzeciwko centrum handlowego rozległy się strzały, później napastnik udał się do środka.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić