To sprawca kolejnej strzelaniny w USA

45

Jeden z trzech napastników, którzy zastrzelili funkcjonariuszy w Baton Rouge, został już zidentyfikowany. Nadal trwają poszukiwania pozostałych mężczyzn, którym udało się uciec po strzelaninie z policją.

To sprawca kolejnej strzelaniny w USA
(Youtube.com)

Sierżant Gavin Long był odznaczonym żołnierzem piechoty. Najprawdopodobniej to on otworzył ogień do policjantów w amerykańskim Baton Rouge i - jak podejrzewa miejscowa policja - to on mógł stać za przygotowaniami do brutalnego ataku, w którym zginęło trzech funkcjonariuszy.

Służył w armii przez pięć lat. Odszedł z wojska w 2010 roku, krótko po tym, jak wrócił z półtorarocznej misji w Iraku. Tam został wielokrotnie odznaczony. Był wojskowym informatykiem. Przebieg jego służby został ujawniony przez Pentagon, jednak jak donosi agencja Reutera, nie ma w nim nic niepokojącego i nadzwyczajnego.

To w tym mieście wszystko się zaczęło. Fala amerykańskich protestów przeciwko policji ruszyła właśnie po tym, jak funkcjonariusze z Baton Rouge zastrzelili ojca pięciorga dzieci, Altona Sterlinga. Na fali nienawiści czarnoskórej ludności doszło także do masakry w Dallas.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Tragedia w Nicei

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić