To wideo oburzyło sieć. Zniszczyli setki jednośladów

10

Policja z Nowego Jorku opublikowała nagranie, które poruszyło internautów. Na parkingu dwa spychacze rozgniatały skonfiskowane motocykle, quady i rowery.

To wideo oburzyło sieć. Zniszczyli setki jednośladów
(Youtube.com)

Na nagraniu widać pojazdy ułożone między dwoma betonowymi barierami. Na znak nowojorskiej policji dwa buldożery zaczęły rozgniatać dwu- i czterokołowce. To jasny przekaz dla każdego, kto będzie łamał prawo. Pojazdy zdobyte nielegalnie, użyte do przestępstwa lub niezarejestrowane, będą konfiskowane i niszczone w ciągu 24 godzin.

Każde przestępstwo ma swoje konsekwencje - powiedział w rozmowie z Fox 5 Bill de Blasio, szef policji.

Internauci są oburzeni działaniem policji. Niektórzy wątpią w skuteczność akcji. Ich zdaniem publiczne niszczenie czyjejś własności z pewnością nie poprawi przestrzegania prawa. Zarzucają funkcjonariuszom bezwzględność, której skutkiem będzie utrata szacunku społeczeństwa.

Do tej pory policja z Nowego Jorku skonfiskowała 679 pojazdów. To o 95 procent więcej niż w ubiegłym roku. Funkcjonariusze utworzyli na Twitterze specjalny hashtag #UseItAndLoseIt (korzystaj i trać), gdzie opisują każdorazową konfiskatę. Pozostałości po zniszczonych pojazdach trafią na złom.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ludzie pytają nas, dlaczego nie sprzedajemy skonfiskowanych przedmiotów. Wtedy odpowiadamy, że podobnie jak ze skonfiskowaną bronią palną, po prostu nie chcemy, żeby trafiły ponownie do społeczeństwa. Szczególnie, że większość z nich jest nielegalna - dodał de Blasio.

Zobaczcie nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=CJgq_utfuOg

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić