Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Tragedia w Tatrach. Pierwsza ofiara śmiertelna sezonu narciarskiego

16
Podziel się:

W Niżnych Tatrach na Słowacji zginął 23-letni narciarz. Mężczyzna poniósł śmierć w wyniku lawiny śnieżnej, która zeszła pod Chopokiem. To pierwsza ofiara śmiertelna na Słowacji w nowo rozpoczętym sezonie narciarskim.

Tragedia w Tatrach. Pierwsza ofiara śmiertelna sezonu narciarskiego
(Facebook.com, Stredisko lavínovej prevencie)

O śmierci narciarza w Tatrach poinformowało słowackie górskie pogotowie ratunkowe. Według doniesień lawina zeszła w sobotę po północnej stronie Chopoka, na terenie ośrodka narciarskiego Jasna.

W górach panują teraz niezwykle niebezpieczne warunki. Na twardym, oblodzonym terenie jest ponad 50 cm świeżego śniegu, szczególnie groźnie jest w Niżnych Tatrach – ogłosiło Centrum Prewencji Lawinowej.

Nie żyje 23-letni narciarz. Do śmierci mężczyzny doszło, gdy zjeżdżał Szkolnym Żlebem. Lawina przykryła go grubą warstwą śniegu. Razem z nim jechał drugi mężczyzna, któremu udało się pozostać na powierzchni, jednak został on poważnie ranny, przez co nie był w stanie pomóc zmarłemu koledze.

Jeden był całkowicie przykryty, drugi znajdował się na powierzchni z uszkodzoną nogą. Pomimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia mężczyzny znajdującego się pod śniegiem – poinformowały służby.

Zobacz także: Zobacz także: Bezpieczeństwo na szlaku i stoku

Ratownicy ostrzegają przez lawinami w Tatrach. Centrum Prewencji Lawinowej ostrzegło narciarzy, że w okresie zimowym przebywanie w górach może być szczególnie niebezpieczne ze względu na panujące warunki pogodowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
gucio
3 lata temu
Maliniak szybko na narty!
arkanoego
3 lata temu
zaginął? znajdzie się :D
Bobuś
3 lata temu
Chopok to Tatry Niskie
pech i los
3 lata temu
Znad morza przenosimy się w góry.
czes
3 lata temu
a nie byl to czasami nasz NARODOWY narciarz, a.d
nadzieja...
3 lata temu
jak szkoda, że to nie duda...
BasiaK
3 lata temu
Czy PAD jeździ na nartach w Tatrach?
violleta
3 lata temu
coś dobrego odcięte wszystko ale coś mi podpowiada że oko musi sprytne
violleta
3 lata temu
cicho coś słyszę
madagaskar
3 lata temu
czy to duda
dozorca z waw...
3 lata temu
Niskie Tatry nazwać Tatrami to tak jak Szwajcarię Kaszubską nazwać Szwajcarią.
Adrian
3 lata temu
Myślałem że to marionetka
ggooop
3 lata temu
a ju ż POLACY niweli nadzieję, że to ten narciarz co za kasę POLAKÓW 6 miesiecy leni się na nartach (podpisuje dla karła in blanco decyzje) a potem udaje, że nic nie ma do powiedzenia. Fajna fucha, nawet bezdomny byłby lepszym prezydentem Narodu (nie mylić z oszustami z ruskiej PIS). A Duduś ma już tylko 17 procent poparcia (chyba Jaruś kazał wszystkim swoim psom i kundlom z PIS głosować w sondażu) a reszta jest przeciw. I co będzie po wyborach TS jak ten goguś nie będzie miał immunitetu i zakaz pracy w POLSCE) , niech zjeźdza do swoich w Rosji i Białorusi
Bollo
3 lata temu
Panie Radosławie Opasie, proszę potraktować to jako prezent pod choinkę. 1. Nie można zginąć "w wyniku lawiny śnieżnej", tak samo jak nie można zginąć "w wyniku sztormu", "w wyniku wiatru" czy "w wyniku ulewy". Można za to zginąć w lawinie lub pod lawiną. 2. Piszemy "noworozpoczęty", nie "nowo rozpoczęty". To błąd ortograficzny. 3. "...przez co nie był w stanie pomóc zmarłemu koledze." No comment. Podczas przerwy świątecznej zalecam intensywny kurs języka polskiego dla początkujących.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić