aktualizacja 

Tragiczny wypadek w Hiszpanii. Zginęło 14 studentów z Erasmusa

9
Podziel się:

Autokar przewoził studentów z Walencji do Barcelony. Podróżowało nim 57 osób, w tym kierowca, który nie ucierpiał w wypadku i został już przesłuchany przez policję. Testy medyczne wykazały, że mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków.

Tragiczny wypadek w Hiszpanii. Zginęło 14 studentów z Erasmusa
(PAP/EPA, JAUME SELLART)

Do wypadku doszło około godziny 6 rano. Autokar wiozący studentów z programu Erasmus zderzył się z samochodem osobowym, a następnie dachował na autostradzie A-7 w pobliżu miasta Freginals. Według doniesień "The Sun" 14 studentów zginęło na miejscu, a ponad 30 zostało rannych. Wśród pasażerów autobusu byli studenci z Polski, Peru, Bułgarii, Irlandii, Autonomii Palestyńskiej, Japonii, Ukrainy, Czech, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Niemiec, Szwecji, Norwegii i Szwajcarii.

Hiszpańskie służby ustalają szczegóły i przyczyny wypadku. Z informacji uzyskanych przez nasze służby konsularne z centrum kryzysowego w Tortosa wynika, że na obecną chwilę wśród poszkodowanych w wypadku jest jeden polski obywatel, aktualnie hospitalizowany - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Polak ma złamaną rękę, założony gips i jeszcze dziś opuści szpital. Nasze służby konsularne umożliwiły kontakt z nim jego rodzicom. Cały czas oczekujemy jednak na identyfikację przez służby hiszpańskie ofiar śmiertelnych wypadku - dodał Sobczak.

Na miejsce wypadku przyjechało aż 20 jednostek straży pożarnej oraz 7 karetek. Lokalne media podały, że droga była zupełnie nieprzejezdna. Pojazd należał do hiszpańskiego przewoźnika z okolic Mollet del Valles. W chwili wypadku znajdował się trzy godziny drogi od stolicy Katalonii.

Studenci wracali z festiwalu Fallas odbywającego się do roku w Walencji. Wiadomo, że przebywali w Hiszpanii jako goście Uniwersytetu w Barcelonie. Najnowsze doniesienia sugerują, że wśród ofiar mogli znajdować się obywatele Wielkiej Brytanii.

To najtragiczniejszy wypadek autobusowy w Hiszpanii od 16 lat. W 2000 roku autokar wiozący młodzież zderzył się z ciężarówką w pobliżu miasta Soria na północy kraju. Zginęło wtedy 28 osób.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić