Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Trudne warunki na drogach. Atak zimy w Polsce

0
Podziel się:

Pogoda w całej Polsce nie dopisuje. Zarówno autostrady, jak i drogi wojewódzkie są śliskie. Podobnie jest w miastach. Temperatura z każdą godziną ma spadać. Poniżej raport z podziałem na regiony.

Trudne warunki na drogach. Atak zimy w Polsce
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/andrewprickett)

Na drogach w centrum kraju jest ślisko. To za sprawą padającego deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Dodatnia temperatura sprawia, że śnieg, który padał w nocy, zaczął się rozpuszczać.

Trudne warunki panują na najważniejszych drogach regionu. Zarówno autostrada A2, jak i droga nr 92 w kierunku Łodzi są śliskie, ale tylko w okolicach Warszawy. Od Łowicza do Konina warunki są znacznie lepsze. Droga nr 62 łącząca stolicę z Płockiem oraz 7/S7 z Radomiem będą względnie bezpieczne, choć tam też zaleca się ostrożność - można odczytać z mapy udostępnionej przez GDDKiA.

Na zachodzie kraju jest burzowo i pada. Chociaż temperatura będzie tam wyższa niż w centrum, to gwałtowne deszcze i bardzo silny wiatr sprawiają, że warunki będą trudne. Same drogi nie są śliskie.

Względnie dobre warunki występują na autostradzie A2 od Konina, aż do samej granicy. Ostrożność trzeba zachować na drodze 3/S3 od Gorzowa do Zielonej góry i dalej do Wrocławia - pada tam śnieg z deszczem. Dojazd do Szczecina zarówno z zachodu, jak i południa jest dobry.

Na wschodzie kraju warunki są trudne. Temperatura tam oscyluje wokół zera, przez co drogi na zmianę zamarzają i topnieją. Jest to niezwykle niebezpieczne zjawisko. Opady występują zarówno na wschód od Warszawy, jak i w okolicach Białegostoku.

Szczególną ostrożność należy zachować bliżej centrum kraju. Na wszystkich drogach wychodzących ze stolicy w kierunku wschodnim trzeba jechać ostrożnie. Chodzi przede wszystkim o drogę nr 8 na Białystok, gdzie będzie wiał silny wiatr, oraz - z Warszawy do Siedlec i Białej Podlaskiej.

Drogi w województwie lubelskim są oblodzone. Temperatura jest tam ujemna, pada śnieg i wieje porywisty wiatr. Najgorzej będzie na drodze nr 74 w okolicach Zamościa.

Południe kraju to śnieżne zamiecie. Tę część kraju nawiedza silny wiatr. Najgorzej jest w województwach śląskim i małopolskim. Na większości dróg między Krakowem a Katowicami będą panować niezwykle trudne warunki. W okolicach Bielsko Białej temperatura jest bardzo niska. Jadąc z Rzeszowa do Krakowa, nie napotkamy na szczególne utrudnienia, choć warto zachować ostrożność.

Na północy Polski na drogach dużo śniegu. W okolicach Gdańska jest temperatura dodatnia. Droga Krajowa nr 7 niedaleko Olsztyna jest niewykle zaśnieżona. Na wschód od Szczecina wyjdzie nawet słońce. Warto zachować ostrożność na drodze nr 20 z trójmiasta. Prawie do samego Stargardu Szczecińskiego jest tam ślisko i wieje silny wiatr. Również na "grudziądzkim" fragmencie autostrady A1 prowadzącej do Gdańska należy mieć się na baczności.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić