Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Trudne warunki w ośrodku kwarantanny dla ewakuowanych z Wuhan

15

245 Australijczyków i stałych rezydentów przechodzi kwarantannę na Wyspie Bożego Narodzenia. Skarżą się, że stan higieniczny ośrodka pozostawia wiele do życzenia. Już pierwszej nocy w ich sypialniach pojawiły się karaluchy: "Sytuacja jest gorsza niż w więzieniu".

Trudne warunki w ośrodku kwarantanny dla ewakuowanych z Wuhan
(Youtube.com, ABC News (Australia))

W ośrodku przebywają osoby, które zostały ewakuowane z Wuhan. Ich kwarantanna ma potrwać dwa tygodnie, aż lekarze upewnią się, że nie zarazili się koronawirusem. Jak podaje ABC News, wśród pacjentów jest aż 84 dzieci poniżej 16. roku życia i 5 poniżej 2 lat.

Jakie warunki panują w ośrodku dla ewakuowanych z Wuhan?

Belinda Chen to jedna z ewakuowanych kobiet. Australijka skontaktowała się z telewizją ABC i opowiedziała o trudnych warunkach, jakie panują w ośrodku.

Chen skarży się na niski poziom czystości w pokojach. Już pierwszej nocy w jej sypialni miały pojawić się karaluchy. Przyznała, że z powodu brudu jej dzieci bały się dotknąć przydzielonych łóżek.

Zobacz także: Zobacz też: Statek poddany kwarantannie. Wykryli koronawirusa na pokładzie

Pod względem higienicznym sytuacja jest gorsza niż więzienie. [...] Nie ma tu żadnych udogodnień – powiedziała Belinda Chen w rozmowie z ABC.

Nie tylko Belinda Chen jest zdenerwowana panującymi warunkami. Swoje uwagi zgłosiła również rodzina z niemowlęciem. Poskarżyli się, że dziecięca kołyska była wyraźnie brudna, a prześcieradło – nieuprane.

Nie wszyscy pensjonariusze mają złe zdanie na temat ośrodka. Mężczyzna o imieniu Jim oświadczył, że ośrodek ma wyższy standard niż biwak, jego sypialnia jest skromna, ale czysta, a jedyną niewygodę stanowi wspólna łazienka.

Podobnego zdania jest Kai Zhang. Mężczyzna przyznał, że warunki nie są idealne, ale pozostają akceptowalne. Liczy jednak, że w przyszłości, kiedy w ośrodku pojawi się więcej pracowników, sytuacja ulegnie poprawie.

Na terenie ośrodka znajdują się biblioteka i siłownia. Jednak pozostają one poza zasięgiem tymczasowych mieszkańców, którym wolno poruszać się wyłącznie po ograniczonym terenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić