Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Turcy strzelali do imigrantów. Zginęły dzieci

75
Podziel się:

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuje o śmierci czworga dzieci na syryjsko-tureckiej granicy. Zginęli także dorośli, w tym kobiety. Wszyscy próbowali na własną rękę przejść na turecką stronę.

Turcy strzelali do imigrantów. Zginęły dzieci
(ABACA/NEWSPIX.PL)

Patrol tureckiej straży granicznej zastrzelił co najmniej 8 nielegalnych imigrantów. Kolejne osiem osób zostało rannych.

Imigranci zginęli na granicy syryjsko-tureckiej, na północ od syryjskiego miasta Jisr al-Shugour, aktualnie kontrolowanej przez dżihadystów. Tureckie wojsko twierdzi, że strzelano jedynie w powietrze - informuje BBC.

Turcja skarży się, że UE wywiera na nią olbrzymią presję, by zatrzymała falę uchodźców Od początku wojny w Syrii, w sąsiedniej Turcji schroniło się ponad 2,7 mln osób. Granicę między oboma krajami zamknięto wiele miesięcy temu.

Wg Obserwatorium, w tym roku na granicy turecko-syryjskiej zginęło już 60 osób. Jak wynika z badań z marca tego roku, ponad 70 proc. Polaków nie chce uchodźców w swoim kraju. 20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(75)
con'donek
6 lat temu
nie wierze w newsy o dzieciach. stare dziady brodate rejestruja sie jako nieletni uchodzcy to jak wierzyc w to, ze strzelano do dzieci? poza tym - kto normalny kaze dzieciom szturmowac granice?
frey
6 lat temu
Strzela się do nielegalnie przekraczających granicę. Jaki kochający rodzic narazi dziecko na coś takiego? Wielka tragedia ale nie sądzę by Straż Graniczna tego dnia zrobiła coś o czym się pisze i w taki sposób jaki się sugeruje : "chodźmy , postrzelamy sobie do kobiet i dzieci". Coraz więcej artykółów, które "ujawniają", że terroryści przy służbach mundurowych to pikuś, a my w Polsce już mieliśmy bohaterskich członków Al-kaidy , torturowanych przez terrorystów z CIA - i odszkodowanie celem wsparcia światowego terroryzmu zasądzone. .
BOX47
6 lat temu
cytat - Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka - yyyyyyyyyy bo ja nie wierzę co czytam że tam coś takiego jest i po jakiej stronie, inna sprawa to tak właśnie odbywa się obrona granic, a po ostatnich wybuchowych przypałach nie mają zamiaru mieć ich więcej
Val3riAn
6 lat temu
Ciekawe czy jakbyście musieli mieszkać w państwie dżihadystów to też grzecznie byście siedzieli i czekali aż wam głowy poucinają. W artykule wyraźnie napisano, że UCHODŹCY próbowali opuścić rejon kontrolowany pprzez dżihadystów. Turcja miała obowiązek przyjąć uchodźców z kraju objętego wojną. Autorzy komentarzy cieszą się z, bądź popierają strzelanie do kobiet i dzieci. To już nie jest kwestia podziału na "lewackie" i prawicowe poglądy polityczne. To poprostu skrajne zwyrodnialstwo. Dziwi mnie to zwłaszcza w kraju któreg obywatele na przestrzeni dziejów tak wiele razy zmuszeni byli uciekać przed koszmarem wojny, którzy po wojnie nie mieli dokąd wracać, gdyż kraj był pod stalinowską okupacją... Dziwi mnie ta krótka pamięć, przecież to Polacy ramię w ramię z Amerykanami dekonstruowali Irak i zasiali ziarno chaosu na bliskim wschodzie, teraz odrwracacie głowy i udajecie, że to was nie dotyczy. Tak, to nasze wojsko pomagało obalić Saddama.
Polka
6 lat temu
Kruk krukowi oka nie wykoli! Jedni i drudzy to islamskie szambo!
crunch
6 lat temu
Gdyby nie próbowali na siłę przeleźć przez granice to by do niech nie strzelali, swoją drogą nie sądzę, żeby "imgranci" byli pokojowo nastawieni i spokojni skoro wojsko otworzyło do nich ogień. Obrona własnej suwerenności, nic więcej, jestem jak najbardziej za. Skoro normalnie nie potrafią zrozumieć, że nikt ich tu nie chce to trzeba im pokazać siłą.
crunch
6 lat temu
Gdyby nie próbowali na siłę przeleźć przez granice to by do niech nie strzelali, swoją drogą nie sądzę, "imgranci" byli pokojowo nastawieni i spokojni skoro otworzyli do nich ogień. Obrona własnej suwerenności, nic więcej, jestem jak najbardziej za. Skoro normalnie nie potrafią zrozumieć, że nikt ich tu nie chce to trzeba im pokazać siłą.
gdsfr
6 lat temu
No nareszcie ktos cos robi w obronie europy.
filon.bezogon
6 lat temu
to straszne !jak tak można to są ludzie bez dachu nad głową wg tojest tak: 1.władze Turcji zgadzają się na wejśćie uchodźców 2. Strzelają do nich
213
6 lat temu
I teraz będą się bali turcji i poljadą do jewropy
Gość
6 lat temu
Dlaczego nie strzelali nigdy do tych byków co tylu ich przekraczało granice?? Tylko do kobiet i dzieci ?? A terrorystów wpuszczali!
gosc
6 lat temu
Turcy tak jak i Polacy to ZWYRODNIALCY jedni morduja a drudzy KATOLICY nie przyjma nikogo byle Polakow po calej europie na SOCJALU innych siedzi i ZRE za darmo w calej Europie
x
6 lat temu
nareszcie
metal7241
6 lat temu
а нехер лазить нелегально через границу !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić