aktualizacja 

Turecki policjant uratował żołnierza

26

Kamera tureckiej telewizji IHA przypadkowo zarejestrowała moment, w którym policjant ratuje żołnierza przed rozwścieczonym tłumem. Czołgista brał wcześniej udział w nieudanym puczu. Nie wiadomo, w jakim mieście powstało nagranie.

Turecki policjant uratował żołnierza
(Youtube.com)

Policjant powstrzymał tłum przed dokonaniem samosądu na żołnierzu. Chwilę wcześniej czołgistę potraktowano najpewniej gazem łzawiącym. Gdy próbował wydostać się z pojazdu, w jego stronę poleciały kamienie. Funkcjonariusz podbiegł do włazu i wyciągnął na wpół przytomnego żołnierza. Jego widok i dawane znaki powstrzymały tłum. W ten sposób uratował mu zdrowie, a być może nawet życie.

Odprowadził żołnierza w bezpieczne miejsce. Na nagraniu widać, jak ochrania młodego puczystę, obejmując go i osłaniając własnym ciałem. To niecodzienne zdarzenie jako jedno z pierwszych pokazała telewizja CNN.

Podczas nocnego przewrotu z rąk żołnierzy zginęło kilku policjantów. Do największych starć ze służbami porządkowymi doszło w rządowym kompleksie w Ankarze - podała turecka NTV. Oficjalne dane wskazują na 161 zabitych. Jak dotąd w związku z próbą przejęcia władzy zatrzymano prawie 3 tys. osób.

Według ostatnich informacji nie wszyscy żołnierze złożyli broń. Część puczystów zajęła fregatę w jednej z baz tureckiej marynarki wojennej, a dowódca tureckiej floty jest przetrzymywany jako zakładnik - podaje agencja Reutera.

Autor: Mateusz Kijek

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić