REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski10.11.18 (09:12)

Turyści musieli uciekać z Petry. Starożytne miasto zalała powódź

Ewakuacja objęła tysiące turystów, którzy przyjechali podziwiać dawną stolicę Nabatejczyków.
PETRA NEWS AGENCY / PAP/EPA

Niezwykle gwałtowne ulewy uderzyły na południu Jordanii. Woda zabiła w piątek 9 osób, kilka uznaje się za zaginione. Wśród ofiar śmiertelnych są dwie kobiety i dwoje dzieci - podaje serwis i24 News.

Szczególnie trudna sytuacja panowała w starożytnej Petrze. Pozostałości miasta, które jest największą atrakcją turystyczną pustynnego królestwa, zostały zalane przez powódź. Woda wdzierała się między skały w dolinie, gdzie są położone ruiny.

REKLAMA

Służby musiały ewakuować 3,7 tysiąca turystów. Powódź rozpoczęła się błyskawicznie. Niemal od pierwszej chwili wąskie trakty zamieniły się w rwące potoki.

Powodzie spowodowały też trudności w podróżowaniu. Woda odcięła niektóre ważne trasy w Jordanii.

Duże opady deszczu w regionie Dabaa (na południe od Ammanu) spowodowały zamknięcie pustynnej autostrady w obu kierunkach po tym, jak obszar ten został zalany - powiedziała rzeczniczka jordańskiego rządu, Jumana Ghneimat.

*Petra była stolicą państwa semickiego ludu Nabatejczyków. *Największy rozkwit miasta przypadał na okres od III wieku przed naszą erą do I wieku naszej ery. Wiele budowli w Petrze jest wykutych w skałach. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij