Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Turyści w więzieniu. Auto wjechało do innego kraju

85

Podczas wakacji w Kanadzie, turyści nieco zabłądzili i trafili przez przypadek do USA. Rodzinę niemal od razu aresztowano. Obecnie turyści przebywają w więzieniu w Pensylwanii. Twierdzą, że są źle traktowani i przetrzymywani w nieodpowiednich warunkach.

Turyści w więzieniu. Auto wjechało do innego kraju
(iStock.com)

24-letnia Eileen Connors oraz jej mąż David Connors nie mieli pojęcia, że przekraczają granicę. Brytyjczycy skręcili w nieoznakowaną drogę. Zrobili to na trasie do Vancouver, 3 października.

Na drodze natychmiast pojawiły się policyjne auta i agenci US Border Patrol. Poinformowali członków rodziny, że są na terenie USA, a następnie aresztowano ich bez możliwości skontaktowania się z ambasadą.

Brytyjka dodaje, że warunki, w których ich przetrzymywano były zatrważające. Para podróżowała z trzymiesięcznym synkiem, mimo to nie zorganizowano nic dla dziecka. Cała rodzina spała wspólnie w ciasnej celi, bez jedzenia, koców czy przyborów higienicznych.

Zobacz także: Zobazc także: Bohater z lotniska. Nagranie z USA

Następnego dnia Brytyjczycy zostali zabrani na lotnisko w Seattle. Eileen Connors powiedziała, że myślała, że polecą do domu. Myliła się. Zamiast tego przewieziono ich do aresztu śledczego w stanie Pensylwania. Jest to jeden z trzech ośrodków w kraju, w których przebywają rodziny migrantów.

W ośrodku Eileen zeznała, że jej syn był narażony utratę zdrowia. W więzieniu nabawił się infekcji oka, przemarzł i nie jadł. Strażnicy podobno zabrali jego wszystkie ubrania.

Kiedy pytałam, jak mam ogrzać moje dziecko w tym okropnym mrozie, powiedzieli mi, żebym nałożyła na niego kapelusz. Zabrali nawet jego pojemnik z jedzeniem, o który musiałam później błagać przez trzy dni aby mi go zwrócono - napisała.

Adwokat rodziny złożył w ich imieniu skargę do generalnego inspektora Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. Eileen napisała, że rodzina doznała traumy, z którą będą musieli walczyć przez resztę ich życia.

Byliśmy tutaj traktowani jak przestępcy. Pozbawiono nas naszych praw i nas okłamano. Rząd Stanów Zjednoczonych wyrządził nam krzywdę – mówi kobieta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić